Kaanon: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 825 baiti ,  9 kuu eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * [Isaak Gantmani märkmed:] Ja kõik kaasaja juudi soost füüsikud-matemaatikud, Nobeli preemia laureaadid ja pärgamata leiutajad on ülejäägid põhiproduktist, see tä...')
 
Resümee puudub
 
 
==Proosa==
* Ühelainsal [[Tammsaare]]l, [[Milan Kundera|Kunderal]], [[Thomas Mann|Mannil]] või [[Dostojevski]]l on loomulikult õigus kirjutada täpselt nii, nagu nad kirjutasid. Liiatigi peetakse [[kirjandus]]e üheks oluliseks omaduseks seda, et see võimaldab meil vahetada vaatepunkti, heita pilk sisse teiste ellu – nii peaks ka veendunud [[feminist]]il olema huvitav sisse vaadata veendunud [[šovinisti]] hinge, eriti kui seda on meisterlikult kujutatud. Kuid neil suurkujudel on [[õnn]] ja õnnetus esindada kirjandust kui [[institutsioon]]i. Ja kui vaadata kirjandusloolist kaanonit, on see tõepoolest nii mehekeskne, et pea hakkab lausa pööritama.
** [[Johanna Ross]] [https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c7-kirjandus/aus-tuleb-olla/ "Aus tuleb olla!" Intervjuu Pille-Riin Larmile]. Sirp, 11. detsember 2015
 
 
* [Isaak Gantmani märkmed:] Ja kõik kaasaja juudi soost füüsikud-matemaatikud, [[Nobeli preemia]] laureaadid ja pärgamata leiutajad on ülejäägid põhiproduktist, see tähendab, nad on keeldunud [[kabala]] uurimise ülendavast teekonnast, mis vaatleb neidsamu probleeme, nagu ka muud [[esoteerika|esoteerilised teadused]] kõigi aegade ja rahvaste juures. Kuid nimelt [[kabala]] seati kahtluse alla kui pool tuhat aastat väldanud intellektuaalne [[terroriakt]]. Seda argpükslikku [[idee]]d pole tarvis kummutama hakata; igasugust intellektuaalset tegevust võib vaadelda kui terroriakti nii [[teadus]]es kui ka [[kultuur]]is ja [[sotsioloogia]]s väljakujunenud kaanonite suhtes. (lk 194)
35 884

muudatust

Navigeerimismenüü