Mine sisu juurde

Hingekell: erinevus redaktsioonide vahel

Lisatud 615 baiti ,  2 aasta eest
1. rida:
 
==Proosa==
* Ükski inimene ei ole Saar, täiesti omaette: iga inimene on tükk Mandrist, osa Maismaast; kui Meri Mullakamaka minema uhub, jääb Euroopa väiksemaks, samuti ka siis, kui ta Maanina upitab, samuti ka siis, kui ta sinu sõprade või sinu enda Lossi purustab; iga inimese surm kahandab mind, sest mina kuulun Inimkonda; ja seepärast ära iialgi päri, kellele lüüakse hingekella: seda lüüakse sinule.
** [[John Donne]], ''Devotions Upon Emergent Occasions'' (1624), Meditatsioon 17. See on ühtlasi [[Ernest Hemingway]] romaani "Kellele lüüakse hingekella" moto. Eesti keelde tõlkinud [[Enn Soosaar]].
 
 
* Oma universaalse-otsinguis oli Havel ometi veendunud [[Euroopa]] [[missioon]]is ja erilises [[vastutus]]es. [[John Donne]]'i kuulsa hingekella löömise motiivi vaimus uskus Havel iga inimese [[kohustus]]se vastutada kogu [[maailm]]a ees, küsides [[idaeurooplased|idaeurooplastelt]] [[tiibetlased|tiibetlaste]] [[inimõigused|inimõiguste]] rikkumise kontekstis retooriliselt, kas neil on üldse õigust nõuda endile [[vabadus]]t, nõutamata seda samal ajal kõigile allasurutud [[rahvas]]tele.
** [[Maria Mälksoo]], [https://diplomaatia.ee/ida-euroopa-ideoloogi-lahkumine/ "Ida-Euroopa ideoloogi lahkumine"], Diplomaatia nr 101/102, veebruar 2012 (järelehüüe [[Václav Havel]]ile)
34 139

muudatust