Arvamus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
* XXIX. [[Iha]]dest on mõned loomulikud ja [hädavajalikud, mõned loomulikud ja] mittevajalikud ning mõned pole ei loomulikud ega vajalikud, vaid tekivad kõigest tühja arvamuse tulemusena.
** [[Epikuros]], "Peamised arvamused" ("Peamised arvamused. Ütlused", tlk Kaarina Rein, Akadeemia 5/2013, lk 771-781)
 
 
* Vähesed [[mõtlemine|mõtlevad]], kuid paljudel on arvamused.
* Meie väikesel [[maakera]]l on arvamustest sündinud enam kurja kui [[katk]]ust või [[maavärin]]atest.
** [[Voltaire]], kiri Élie Bertrandile (5. jaanuar 1759)
 
 
* Ma ei nõustu sinu arvamusega, kuid võitlen surmani, et sul oleks õigus oma arvamus välja öelda.
* [Elizabeth:] "[[Inimesed]], kes iial oma arvamust ei muuda, kannavad erilist [[vastutus]]t. Nad peavad alati kohe õige [[otsus]]e langetama."
** [[Jane Austen]], "[[Uhkus ja eelarvamus]]", tõlkinud [[Henno Rajandi]], 1985, lk 89
 
 
* Me oleme nii edevad, et isegi nende inimeste arvamus, kes meile üldse korda ei lähe, läheb meile ikkagi pisut korda.
** [[Marie von Ebner-Eschenbach]], "Aforism on pika mõtteahela viimane lüli". Tõlkinud Krista Räni. [[Loomingu Raamatukogu]] nr 30 2007
 
 
* Kui sul on oma arvamus, siis ütle see lihtsalt välja. Loomulikult on ka sotsiaalne ärevus, kus sa mõtled, mida [[inimesed]] sinust küll arvavad, kui sa selle välja ütled. Kui sa järjepidevalt ütled oma arvamust välja, siis saad kindlasti väga palju negatiivset [[tähelepanu]], sest inimestele ei meeldi [[aus]]ad ja otsekohesed inimesed, oma arvamusega inimesed. Ühel hetkel sa harjud sellega ära, et on täiesti normaalne, et inimesel on oma arvamus.
 
* [[Gorbatšov]]i ajal lohutati läänes, et Mihhail Sergejevitš peab vanameelsetele mööndusi tegema, et võimu hoida. Jeltsini ajal viidati, et "tal seal need [[Žirinovski]]d ja kommunistid". [[Putin]]i ajastu algul viidati samuti kommunistide mõjule riigiduumas. Mida nüüd öelda? Duuma on Putini täieliku kontrolli all, arvestatavaid sisepoliitilisi vastaseid ei ole. Seega on president ja tema meeskond nüüd ise vastutavad kõige eest. Venemaal on tipp alati kujundanud rahva arvamust, mitte vastupidi. Ka viimased küsitlused näitavad, et esikohale seatakse riigi võimsuse taastamine, [[heaolu]] on teisel kohal.
** Harri Tiido, [https://epl.delfi.ee/arvamus/harri-tiido-ivanovid-ja-ida-laane-suhted?id=50976662 "HARRI TIIDO: Ivanovid ja ida-lääne suhted"] Eesti Päevaleht, 16. veebruar 2004 ([https://vm.ee/ru/node/21128 koopia välisministeeriumi kodulehel])
 
 
* [[Rahvahääletus]]el ei lepita milleski kokku, seal ei tehta [[kompromiss]]e, ei muudeta oma arvamusi või positsioone, ei kuulata ära vastaspoolt ega võeta arvesse tema muresid või ettepanekuid – seal lihtsalt loetakse kokku hääled mis on poolt ja hääled mis on vastu. See on poliitilise protsessi lühistamine, [[demokraatia]] tuumanupp. Selle nupu vajutamine ei liida erinevatel seisukohtadel olevaid inimesi maagiliselt üheks rahulolevaks rahvaks, vaid lihtsalt jagab nad võitjateks ja kaotajateks – ja kardetavasti ei ole sugugi kindel, et kaotajad oma allajäämisega niisama lepivad, eriti juhul, kui see allajäämine on napp.
41 337

muudatust

Navigeerimismenüü