1984: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1 bait ,  13 aasta eest
P
(Uus lehekülg: '''"1984"''' on George Orwell'i hoiatusromaan. Läbi peategelase Winston Smith'i elu näeme autori visiooni totalitaarsest tulevikuühiskonnast (raamat kirjutati 194…)
 
== III osa ==
 
* Te usute, et reaalsus on midagi objektiivset, välist, sõltumatult olemas olevat. Te usute, et reaalsus on oma olemuselt endastmõistetav. Kui te petate end mõttega, et te näete midagi, siis te eeldate, et ka kõik teised näevad sedasama, mis teie. Aga ma ütlen teile, Winston, et reaalsus ei ole väline. Reaalsus on olemas ainult inimteadvuses ja ei kusagil mujal. Aga mitte üksikisiku teadvuses, mis võib olla ekslik ja igal juhul kaob peatselt, vaid ainult Partei teadvuses, mis on kollektiivne ja surematu. Kõik, mida partei tõeks peab, ''on'' tõde. Võimatu on näha reaalsust teisitteisiti kui partei silmade läbi.
 
* Me ei hävita ketserit, sellepärast et ta on meie vastu: kuni ta on meie vastu, me ei hävita teda iial. Me pöörame teda, me alistame ta sisima olemuse, me kujundame ta ümber. Me toome ta enda leeri, mitte näiliselt, vaid tõsiselt, kogu südame ja hingega. Me teeme ta üheks meie hulgast, enne kui me ta ära tapame.

Navigeerimismenüü