Mine sisu juurde

Vale: erinevus redaktsioonide vahel

Lisatud 1241 baiti ,  2 aasta eest
Resümee puudub
75. rida:
* [[Kodumaa]], kodumaa, kelle auks kõik see kombekohane ametlikkus, kodumaa on peitunud teadmatusse ja [[pimedus]]se, isoleeritusse kogu muust maailmast ja ennekõike valesse. [[Raadio]]s valetavad nad kõik. See on see kõige kohutavam! Nad peavad valetama ja nad valetavad. Meie, sealtpoolt tulnud, teame ja tunneme seda. Meie sõbrad valetavad [[mikrofon]]i ees - vähemalt mina annan selle andeks, sest elu on kallis. Kas [[Juhan Sütiste|Sütiste]] ei tahtnud valetada? Miks ta lahkus? Kas selle pärast? Mis seal toimub? Kõige ees on paks eesriie. Raadio saadab teateid. Seal seisavad [[mikrofon]]i ees head sõbrad, kes ei tohi kõnelda tõesõnu. Meie siin ...
** [[Aino Suits]] 25. veebruaril 1945, "Päevaraamat 1901-1964", tlk [[Piret Saluri]], 2014
 
 
* Kõige naljakam kõigist minu valedest on see, kui ma rääkisin sulle, kui väga ma tahaksin näha oma [[kodumaa]]d.
:Sinu [[Silmalaud|silmalaud]] pilkusid liigutatult ja sa köhatasid hääle puhtaks, et leida lohutavaid ja mõistvaid sõnu. Sa ei julgenud terve õhtu jooksul naerda. Tasus vaeva sulle seda lugu rääkida. (lk 12)
* Arst ütleb:
:"Rääkige mulle oma [[lapsepõlv]]est."
:Seda ma ootasin. Minu lapsepõlv! Kõik tunnevad huvi minu lapsepõlve vastu.
:Ma juba teadsin, kuidas nende idiootsete [[küsimus]]tega toime tulla. Mul on igaks elujuhtumiks hästi läbimõeldud lapsepõlv, minu [[vale]] töötab suurepäraselt. Olen seda juba mitu korda kasutanud. Jutustasin seda Yolande'ile, oma vähestele sõpradele ja tuttavatele ja sama lugu ma räägin ka Line'ile.
:Ma olen sõjaorb. Minu vanemad said [[pommitamine|pommitamisel]] surma. Mina jäin ainsana oma perekonnast ellu. Mul ei olnud vendi ega õdesid.
:Kasvasin [[orbudekodu]]s, nagu paljud teisedki selle aja lapsed. Kaheteistkümneaastaselt ma põgenesin sealt, läksin üle piiri. Ongi kõik."
:"Ongi kõik?"
:"Jah, ongi kõik."
:Ma ei hakka talle ometi oma tõelisest lapsepõlvest jutustama! (lk 13)
* [[Ágota Kristóf]], "Eile", tlk Triinu Tamm, 2001
 
==Film==
49 058

muudatust