Erinevus lehekülje "Riided" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1191 baiti ,  1 kuu eest
 
:See poiss oli minust kolm aastat vanem ja käis minuga samas [[kool]]is. Ma nägin teda igal [[vahetund|vahetunnil]]. Ma jälgisin teda kõikjal. Igal hommikul ruttasin ma kooli ainult selleks, et tema lähedal olla.<!--//-->Sa kujutad ju kindlasti ette seda väikese plika esimest armastust. Tagantjärele mõeldes tundub see suhteliselt tobedana, ma ei vaidle vastu. Aga tookord ma nii ei mõelnud. See poisinolk oli kõik, millele ma teoreetiliselt üldse mõelda suutsin. Ta oli nii armas ja nii julge ja nii populaarne. Ta meeldis kõikidele meie klassi tüdrukutele. Ta oli kooli korvpallivõistkonna kapten ja tal olid nähtavasti suht rikkad vanemad. Seda oli näha ta riietusest. Ma pole iial näinud poissi, kellel oleks rohkem riideid kui temal. Ta ei olnud kunagi kaks päeva järjest ühtmoodi riides. Ja veel millised riided! Täiega šefid. Kõik igast ässade [[firma]]de omad ja puha. (lk 6-7)
* [[Diana Leesalu]], "2 grammi hämaruseni", 2005
 
 
* ''Femvertising''<nowiki>'</nowiki>u esmane [[kriitika]] on seotud selle [[eesmärk|eesmärgiga]], milleks on vajadus meile midagi [[müümine|müüa]]. On arvatud, et [[feminism|feministlike]] ideede kasutamine toodete müümiseks õõnestab liikumist seda depolitiseerides. [[Kapitalism]] inkorporeerib [[subkultuur]]id ja liikumised, pehmendab ja mugandab neid, müües need edasi [[peavool]]u. Nii on paljude meediauurijate sõnul turusõbralikust feminismist eemaldatud kõik ebameeldiv ja keeruline, et teha ruumi n-ö hea-tunde-feminismile, ning on oht, et individuaalne [[elustiil]]ivalik, nagu T-särgi [[ostmine]] ja kandmine, hakkab asendama [[tänav]]al protestimist ja tegelike [[muutus]]te esilekutsumist.
* Kui riietusega väljendatakse näiteks seda, et oled [[punkar]] või sulle meeldib ''[[techno]]'', või seda, et oled [[tuumaenergia]] vastu või [[loomaõigused|loomade õiguste]] poolt, siis miks mitte signaliseerida riiete abiga ka feministlikke tõekspidamisi.
** [[Jaana Davidjants]], [https://www.muurileht.ee/femvertising-ehk-feministlikus-t-sargis-klaaslae-vastu/ "''Femvertising'' ehk Feministlikus T-särgis klaaslae vastu"], Müürileht, 9. november 2020
 
==Allikata==
32 609

muudatust

Navigeerimismenüü