Pangandus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Pilt)
Resümee puudub
[[File:Bank of England Charter sealing 1694.jpgjpgpisi|thumb|right|''Jane Lindsay, "Sealing of the Bank of England Charter (1694)'', Lady Jane Lindsay", 1905.]]
 
==Proosa==
* [Maria:] See suguselts on laitmatu, niivõrd, kuivõrd rahahangeldajad laitmatud on, aga pangandus on nagu [[religioon]]: mõnda üpris kahtlast asja tuleb lihtsalt pimesi [[usk]]uda, siis järgneb kõik muu imetabase [[loogika]]ga.
** [[Robertson Davies]], "Mis on lihas ja luus". Tõlkinud Riina Jesmin. Varrak 1999, lk 19
 
 
* Kust Emma [[raha]] pärineb, raamatust ei selgu, kuid on selge, et see on "vana raha", sest Woodhouse'id on iidse maaomanike [[suguvõsa]] noorem haruliin ja nad on elanud samas kohas juba mitu põlve. Neil on kena moodne häärber nimega Hartfield ja väike maavaldus selle ümber. Emma maailmas on see tähtis. Suurmaaomanikest [[aadel]]kond ja väikemaaomanikest [[mõisnik]]kond (kuhu kuuluvad ka Woodhouse'id) põlastas [[vulgaarsus|vulgaarset]] "uut raha", mille tõusev [[keskklass]] oli kokku ajanud [[tööstus]]es ja ülemere[[kaubandus]]es. Mõnevõrra vastuvõetavam oli teha [[raha]] panganduses ja [[advokatuur]]is, kus härrasmehed ei pidanud ise "käsi määrima". (lk 533)
** [[Pilvi Rajamäe]], "Järelsõna", rmt: [[Jane Austen]], "[[Emma]]", tlk Urmas Rattus, 2020, lk 531-548
 
==Välislingid==
{{Vikipeedia}}
 
37 077

muudatust

Navigeerimismenüü