Täpsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 887 baiti ,  5 kuu eest
Resümee puudub
* Kõik arvavad, et täpsus on inimeste juures üks paganama positiivne omadus. Mina nii ei arva. Liiga täpsete inimestega hakkab [[igavus|igav]]. Liiga [[korralikkus|korralikud]] inimesed, liiga [[kohusetunne|kohusetundlikud]] inimesed, liiga [[heatahtlikkus|heatahtlikud]] inimesed. Mulle ei meeldi sellised. Nad tunduvad võltsid. Ühegi inimese iseloom ei saa olla nii positiivne. Nad lihtsalt teesklevad. Ja pealegi võib nende seltskonnas igavuse kätte ära surra. (lk 8)
** [[Diana Leesalu]], "2 grammi hämaruseni", 2005
 
 
* "Kas keegi [[kellaaeg]]a teab?”
:"Bingli-bingli-biip!" ütles lõbus hääl tema taskust.
:"Pagan!" mühatas Vimes, kuid juba oli hilja.<!--//-->Kell on," teatas kiledalt sõbralik hääl, mis tundus lausa anuvat, et ta ära kägistataks, "üheksa ringis."
:"Üheksa ringis?"
:"Just. Üheksa ringis. Täpselt üheksa ringis."
:"Vimes pööritas silmi. "{{Sõrendus|Täpselt}} üheksa ringis?" kordas ta, võttis taskust väikese karbi ja avas selle kaane. Karbis istuv deemon vaatas teda vihaselt.
:"Eile," lausus deemon, "ütlesite te - ja ma tsiteerin - et kui ma ei jäta seda kaheksa-viiekümne-kuue ja kuue sekundi juttu, siis ootab mind altpoolt tulev vasarahoop. Ja kui mina ütlesin, Sisesta Nimi Siia, et see muudab mu [[garantii]] kehtetuks, ütlesite teie, et ma võin võtta oma garantii ja pista selle..."
* [[Terry Pratchett]], "Patrioot", tlk Allan Eichenbaum, 1997
 
[[Kategooria:Psühholoogia]]
39 648

muudatust

Navigeerimismenüü