Arusaamatus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 573 baiti ,  4 kuu eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
 
* [Daniel:] ... kogu [[elu]] olen ma mõelnud, miks on [[maailm]] täis arusaamatust? Kõigil tasandeil! Vanad ei saa aru noortest, noored vanadest, üksteisest ei saa aru õpilased ja [[õpetaja]]d, ülemused ja alluvad, [[riik|riigid]] ei saa aru oma rahvastest, rahvad - oma valitsejatest. Ühiskonnaklasside vahel ei ole arusaamist - [[Karl Marx]] oli see, kes mõtles välja, et klassid peavad üksteist tingimata vihkama. Aga tegelikult nad ei saa aru. Kõike seda isegi neil juhtudel, kui inimesed räägivad sama [[keel]]t! Aga kui keeli on mitu? Kuidas suudab üks rahvas teisest aru saada? Nii nad üksteist vihkavadki, kuna ei saa aru! (lk 45)
** [[Ljudmila Ulitskaja]], "Daniel Stein, tõlkija". Tõlkinud Ilona Martson. Tallinn, Tänapäev, 2013
 
 
* Üks on selge – [[relv]] on alati ohtlik asi. Alati on [[oht]], et juhtub mõni arusaamatus, sest [[Kiiev]]is on praegu palju relvi. Relvastatud inimesed liiguvad ringi, on [[kontrollpunkt]]id. Halvim on see, kui arusaamatus juhtub omade vahel.
** [[Serhi Stahhovski]], intervjuu: Ville Arike, [https://leht.postimees.ee/7492928/endine-ukraina-esitennisist-voinuksin-sojast-korvale-hoida-aga-mida-ma-hiljem-oma-lastele-raakinuks "Endine Ukraina esitennisist: võinuksin sõjast kõrvale hoida, aga mida ma hiljem oma lastele rääkinuks?"], Postimees, 4. aprill 2022
 
 
39 654

muudatust

Navigeerimismenüü