Puhkus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 864 baiti ,  3 kuu eest
 
:Vikingust räägiti alati austusega, selle lõpetanud kandsid oma vigastusi nagu mingi kauge ja eriti jõhkra sõja veteranid. Patrick limpsas [[igatsus]]est lausa keelt. Vaatasin oma poiss-sõpra ja mõtlesin, et äkki ta on [[tulnukas]]. Ta meeldis mulle rohkem, kui ta telefonimüügis töötas ega sõitnud ühestki bensiinijaamast mööda, ilma et Marsi šokolaadi oleks ostnud. (lk 64)
* [[JoJo Moyes]], "Mina enne sind", tlk [[Tiina Randus]], 2021, 2. trükk
 
 
* Orhideede üks iseärasusi on nn. puhkuseaastad - [[risoom]] või [[mugul]] püsib mullas puhkeolekus ega kasvata ainsatki rohelist [[leht]]e. See muudab keeruliseks uurija töö: uued [[leiukohad]] võivad jääda avastamata ja teada olevate hilisem [[kontroll]] võib anda eksitavaid andmeid; ühekordse [[vaatlus]]ega on võimatu hinnata orhideepopulatsiooni tegelikku suurust või [[elujõulisus]]t.
:Minu vaatlusruudul on kahe aastakümne jooksul kasvanud seitse punase tolmpea [[taim]]e, tean täpselt nende asukohti ja olen jälginud elukäike. Ainult kahel aastal kasvatasid kõik seitse maapealse [[võsu]], nii mõnelgi suvel ei leidnud ma ühtegi. Taimed on endale aeg-ajalt lubanud puhkust.
** [[Taavi Tuulik]], [https://www.digar.ee/viewer/et/nlib-digar:341486/298715/page/32 "Kaks aastakümmet punase tolmpea elust"], Eesti Loodus 6/1999, lk 238
 
==Luule==
41 167

muudatust

Navigeerimismenüü