Skandaal

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • "Kardad skandaali?" küsis Oop. "See koht on skandaalide jaoks loodud. Siin on iga tunni tagant plaanipärased rusikavõitlused ning alalõpmata hüppab keegi laua peale ja hakkab kõnet pidama." (lk 197)


  • Suur kombinaator sattus Teatri väljakul hobuse alla. Talle tormas täitsa ootamatult peale kartlik valgetkarva elukas ja tõukas teda oma kondise rinnaga. Bender kukkus maha ja läks üleni higiseks. Oli väga palav. Valge hobune palus valjusti vabandust. Ostap tõusis kähku püsti. Tema võimas kere polnud üldse viga saanud. Seda enam oli põhjusi ja võimalusi skandaaliks. (lk 256)


  • Asi on selles, et ütleme Balti riikide puhul, sellesama Eesti puhul, oleme me alati teeselnud sellist Euroopa Šveitsi, meil oli ju kõik hästi. Tegelikult oleme me vaesed nagu kirikurotid ja nüüd, kui öeldakse, et meile tulevad pagulased, on meil skandaal 200 inimese pärast.


  • "Igas suures hotellis on mõni skandaal," ütles ta. "Samamoodi nagu igas suures hotellis on mõni kummitus. Miks? No põrgut, inimesed tulevad ja lähevad. Vahel viskab mõni neist oma toas vedru välja, südamerabandus või infarkt või midagi sihukest. Hotellid on ebausklikud kohad. Ei ole kolmeteistkümnendat korrust ega tuba, ei ole peeglit sellel uksel, kust sa sisse tuled, sedasorti värk."


  • Tänapäevased autod on põhimõtteliselt ratastel arvutid ja sama areng toimub ka kõikvõimalike teiste laiatarbeseadmete, samuti meditsiinis kasutatavate implantaatide puhul. Kuigi nendes seadmetes kasutatava tarkvara auditeerimine on meie üldise turvalisuse tagamiseks vajalik, on programmikood tavaliselt ärisaladuse või autoriõiguse regulatsioonidega kaitstud. Möödaminek digitaalsetest lukkudest, mis takistavad teadlastel tarkvara uurida ja testida, võib aga seaduse järgi olla karistatav. Kui me tahame tulevikus vältida dieselgate’i-sarnaseid skandaale, siis peame tagama suurema läbipaistvuse tarkvarale, mis üha enam meie elusid juhib.



  • Kahekümne minuti pärast paiskus pendeluks lahti ja reverend Marianne Maculyea sisenes hoogsal sammul. Marianne oli pooleldi mehhiklanna ja pooleldi iirlanna. Kõigi üllatuseks oli Marianne range katoliikliku kasvatuse kiuste hakanud tõsimeelseks metodistiks. Bisbeest pärit tüdruk oli läinud California kolledžisse mikrobioloogiat õppima. Mitu aastat hiljem tuli ta ordineeritud metodisti kirikuõpetajana tagasi. Tema koduperemehest abikaasa Jeff Daniels küpsetas ise leiba, hoidis kirikla uskumatult puhta ega söandanud Mariannele vihjatagi, et nad võiksid ka ühist perekonnanime kanda.
Niisugune ebatavaline elukorraldus oli Bisbee vanade kommetega harjunud elanike meelest kahtlasevõitu. Võiks koguni öelda, et seda peeti skandaalseks. (lk 47)


  • Nõnda siis juhtus, et viiekümne kahe aastane V. mõisahärra kohtus esimest korda elus inimesega, kes julges talle vastu rääkida, kes ei lubanud enda peale karjuda ning kes võis olla täpselt niisama ebameeldiv nagu ta ise, kui tekkis üks neist kardetud "skandaalidest".
Algul oli tema hämmastus piiritu, ta arvas, et olen mõistuse kaotanud, ta möirgas valjemini kui kunagi varem ja kuulutas:
"Kui mina su mees oleksin, peksaksin ma su pehmeks."
"Kui sina minu mees oleksid, oleksin ma su juba ammu ära tapnud või sa oleksid õppinud käituma nagu džentelmen."
"Sa unustad, et ma olen su mehe isa."
"Tema vaeseke pole selles süüdi."
"Vait, kui mina räägin!"
"Kas sa oskad seletada, miks?"
Skandaal venis pikale, vaene ämm värises kõrvaltoas, mu mees käis mureliku näoga ringi, küdide väikesed abikaasad suutsid oma rõõmu vaevalt varjata. (lk 120)

Kirjandus[muuda]