Esileht

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Vikitsitaadid
6953 avatud tsitaadilehekülge, mida saad alati täiendada, ootavad Sind!

  Mina kasvasin üles kultuuriinimeste perekonnas. Osa kasvatusest oli see, et me elame vabas riigis. Hästi vähe oli süüa, nagu 90ndatel paljudel. Aga see oli vabaduse hind, ja see oli talutav. Olime valmis seda vastu võtma. Taasiseseisvumist juhtisid kultuuritegelased, kes rääkisid aadetest. Põhiprobleemiks polnud tõstatatud, et me ei saa osaleda vabas turumajanduses, vaid et meie iseseisvus, keel, kultuur ja nende püsimine on ohus. 1990ndate jooksul paradigma nihkus: riik, mis oli alguse saanud aadetest, muutus vaba turumajanduse kummardajaks. Minu jaoks on selline nägemus vabadusest täiesti vastuvõetamatu – mind on kogu lapsepõlve kasvatud sellises vaimus, et meile on oluline kultuur. Meie maa, mida hoiame. Pole nii, et võime kõik ära raisata ja minna siis elama kuhugi mujale.

Linda-Mari Väli, intervjuu: Mari Peegel, "Linda-Mari Väli: aadetest alguse saanud Eesti riik on muutunud turumajanduse kummardajaks. Mina pole sellega nõus!", Feministeerium, 20.03.2020

Jooksva kuu päevatsitaadid

Tsitaadid

 
Vikitsitaadid

Tere tulemast Vikitsitaatide projekti!
Vikitsitaadid on Vikipeedia sõsarprojekt, mille eesmärk on koguda tsitaate. Kogu tekst ja muud materjalid Vikitsitaatides kuuluvad GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsentsi (GFDL) ja Creative Commons by-SA 3.0 litsentsi (CC BY-SA 3.0) alla, mis tähendab, et siinset teksti võib igaüks vabalt muuta, levitada, müüa jne, kuid keegi ei tohi seda teksti kuulutada enda omandiks ega mõne muu litsentsi alla viia.


Löö kaasa!
Oled oodatud täiendama olemasolevaid tsitaate ning lisama uusi. Enne kirjutamist kontrolli oma teadmised üle siin.

Vikitsitaadid teistes keeltes
Üle 10 000 märksõna: ingliseitaaliapoolavenetšehhi
Üle 5000: farsisaksaportugaliprantsuseukrainaeestihispaaniaheebrea
Üle 2500: slovakitürgibosniakatalaanisoomeesperantoaserisloveenileeduhiinaaraabia


Üle 1000: bulgaariahorvaadiarmeeniakreekasundauusnorraindoneesiarootsilimburgiungarikorea


Wikimedia-logo.svg

Kuvatud andmed võivad olla vananenud, uuenda neid.