Mine sisu juurde

Esileht

Allikas: Vikitsitaadid

Vikitsitaadid
Vaba tsitaadikogumik
13 091 tsitaadileheküljega,
mida saad alati täiendada.

Päeva tsitaat

  Tüdrukud kasvavad tihti maailmas, kus tahtmatult väärtustatakse tubli olemist: "Ära sinna roni! Istu ilusti, jalad koos! Ole igal alal parim!" Ma teen kõik endast oleneva, et Mona ei kasvaks maailmas, kus kõige olulisem on see, et sa oleksid hästi tubli tüdruk. Minu arvates on "tubli" kõige igavam ja vaimset tervist kahjustavam sõna üldse.

Mind ennast on 30 aastat saatnud kinnisidee olla hästi tubli ja ma olen sellepärast päris palju kannatanud. Ma ei kasuta oma tütre Monaga rääkides iial sõnapaari "tubli laps" ja ma olen seda keelanud teha teistelgi. Pigem mässa ja võitle, aga ära tegele pool elu sellega, et teistele oma väärtust tõestada ja nende heakskiitu pälvida.

  Liisa Pulk, intervjuu: Karl Hütt, "Liisa Pulk: Tihti arvatakse, et Liisana olen samasugune nagu "ENSVs" Pillena", Pärnu Postimees, 18. september 2021

24. nädala teema

Vampiir on müütiline või folkloorne olend, kes toitub inimeste või loomade verest ning kellele omistatakse mitmesuguseid üleloomulikke omadusi nagu igavene elu, kiirus, nähtamatus, muundumine nahkhiireks, kiire paranemine vigastustest, nõrkus päikesevalguse ja küüslaugu ees, komme magada kirstus või hauas, teravad kihvad ja küüned, lennuoskus jms.

Nädala pilt

"Pihlaka all" (1905)
"Pihlaka all" (1905)

Janis Rozentālsi maal "Pihlaka all" (1905)

Vikitsitaatide keeleversioonid suuruse järgi

Üle 25 000 märksõna: ingliseitaaliapoola
Üle 10 000: veneeestitšehhiportugali
Üle 5000: ukrainaheebreapärsiaprantsusehispaaniasaksatürgiesperantoaseri
Üle 1000: serbiaslovakibosniakatalaanihiinasoomearaabialeedusloveeniindoneesiasundabulgaariaarmeeniahorvaadikreekauusnorrarootsilimburgiungaribengalihollandikoreajaapanisahhaassami

Tutvustus

Vikitsitaadid on Vikipeedia sõsarprojekt, mille eesmärk on koguda tsitaate.

Kogu tekst ja muud materjalid kuuluvad GFDL ja CC BY-SA 3.0 litsentsi alla, mis tähendab, et siinset teksti võib igaüks vabalt muuta, levitada, müüa jne, kuid keegi ei tohi seda teksti kuulutada enda omandiks ega mõne muu litsentsi alla viia.

Oled oodatud täiendama olemasolevaid tsitaate ning lisama uusi. Enne kirjutamist kontrolli oma teadmised üle siin.

Uue tsitaadileheküljega saad alustada siin:

Olulisi linke