Esileht

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Vikitsitaadid
Vaba tsitaadikogumik
9033 tsitaadileheküljega,
mida saad alati täiendada.

Päeva tsitaat

  Veebruarist alates muutub ta valvsaks. Kõige suhtes, mis on puhkemas. Jumal näeb, et päevgi tulvab taevarannale, nagu avaneks vihmavari.

Hommikuti heidab ta pilgu kõigepealt itta. Ta kummardub aknast välja öhe, mis taandub silmapiiri taha, otsib päevatõusu roosatavat ranti, suleb silmad, avab need taas, ranti pole enam, nüüd on üksnes rohekaskuldne kahkjas pael.
Kui ta oma vihmavarju liiga tõtakalt lahti teeb, kostaks justkui siidi rebenemiskärinat. Ta ootab ikka, et tõusva päikese kiirtest kummuv taevas laulaks samamoodi. Aga linnud läheduses asuval niidul summutavad oma vidinaga taeva hääled. Kui need olemas on...
Õnnestavad koidikud. Voodist tõusmine — mis on talvel nagu sunnitöö kogu selle kardinate taga valitseva pimedusega, millest uhkab liiga pikkade ööde külma ja jäist hingust ning mis sind varitseb — muutub lausa pidulikuks talituseks, kui päevad pikenevad.

  Christiane Baroche, "Kevad" kogust "Süvavesi", tlk Häidi Kolle, 1984, LR 14/15, lk 5

"Dig" - Sadie Wendell Mitchell. LCCN2007683268.jpg

3. nädala teema

Raamatukogu on koht, kus hoitakse suurt hulka raamatuid. Sageli saab neid seal lugeda, vahel isegi laenutada. Raamatukogude üle valvavad raamatukoguhoidjad.

Nädala pilt

"Raamatukoguhoidja" (u 1570)

Giuseppe Arcimboldo, "Raamatukoguhoidja" (u 1570)

Vikitsitaatide keeleversioonid suuruse järgi

Üle 20 000 märksõna: itaaliainglisepoola
Üle 5000: venetšehhieestipärsiaportugalisaksaukrainaprantsusehispaaniaheebrea
Üle 1000: slovakitürgibosniakatalaaniesperantosoomeaserisloveenileeduhiinaaraabiabulgaariaarmeeniahorvaadikreekasundauusnorraindoneesiarootsilimburgiungarikoreahollandijaapani

Vikitsitaadid 2022 on raamatukoguaasta.

Tutvustus

Vikitsitaadid on Vikipeedia sõsarprojekt, mille eesmärk on koguda tsitaate.

Kogu tekst ja muud materjalid kuuluvad GFDL ja CC BY-SA 3.0 litsentsi alla, mis tähendab, et siinset teksti võib igaüks vabalt muuta, levitada, müüa jne, kuid keegi ei tohi seda teksti kuulutada enda omandiks ega mõne muu litsentsi alla viia.

Oled oodatud täiendama olemasolevaid tsitaate ning lisama uusi. Enne kirjutamist kontrolli oma teadmised üle siin.

Uue tsitaadileheküljega saad alustada siin:

Olulisi linke