Kuningriik
Ilme
Piibel
[muuda]- 24 Sellepärast on tema poolt läkitatud see käsi ja kirjutatud see kiri.
- 25 Ja see on see kirjutatud kiri: "Menee, menee, tekeel, ufarsiin."
- 26 Sõnade tähendus on niisugune: menee - Jumal on ära lugenud su kuningriigi päevad ja on teinud sellele lõpu.
- 27 Tekeel - sind on vaekaussidega vaetud ja leitud kerge olevat.
- 28 Ufarsiin - su kuningriik on tükeldatud ning antud meedlastele ja pärslastele.
- Taanieli raamat 5:23-28
Proosa
[muuda]
- Kõike, mida oli vaja teha, tegi Sevastjanov suure õhinaga. Sellepärast, et seda tööd tegi ta "Sirbi ja Vasara" heaks.
- "Sirp ja Vasar"! Imeline, võimas maailm! Trükisõna kuningriik! Alles nüüdsama istus vestekirjanik Vadim Železnõi tindise laua taga, seljas uus ja uhke kägisev nahkkuub, ja kirjutas - kirjutas ja tõmbas maha, kägardas kokku ja viskas paberikorvi... ja juba viiakse paberilehed tema käest alla trükikotta; mustas kitlis tähtsa näoga laduja, hõberaamidega prillid ninal, asetab need lehed enda ette, laob seatinast mutukaid vinklisse, valab vestekirjaniku loomingu seatinast ridadesse ja seob vilunud käega nööri ümber; trükimasin müriseb ja tema lame tiib laksub; ekspeditsiooni määrdunud letile kerkivad niiskete ajalehtede virnad; ajalehepoisid jooksevad õhtusele tänavale ja hõikavad:
- "Homne "Sirp ja Vasar", Tšitšerini kõne, dokitööliste streik Inglismaal, Vadim Železnõi uus veste!"
- Veera Panova, "Sentimentaalne romaan", tlk Maret Käbin, 1961, LR 20/21, lk 21
- Tare taga, lõuna pool, on puhtast kollasest liivast küngas. Siin oli väikese tüdruku kuningriik, siin, päikesepaistel, möödus tema lapsepõlv. Siin kerkisid unistuste tiivul iga päev üha uued liivast lossid ja mõisad. Kui öösel tilkuski vihmavett ninale, mis sellest! See-eest oli järgmisel päeval ka liiv siduvam, ning lossid, mis ta oma kujutlusvõime järgi ehitas, pidasid kauem vastu.
- Ieva Simonaitytė, "Šimoniste saatus". Tõlkinud Mihkel Loodus. Tallinn: Eesti Raamat, 1977, lk 10
- Tänapäeva teaduse mitmed tähtsad avastused tehtavat just üksikteaduste piirimail, kokkupuutepunktides. Nii kunstki, eriti teater, saavutab sageli suurima mõju žanrite ja liikide piiril, kus näiteks koomikat traagikast - või vastupidi - alati eraldada ei saa. Just sel ülimal piiril, kus elu- ja teatritõde hoopis uuel tasandil liituvad, on Molière'i kuningriik. (lk 46-47, "Moliere ja meie?" (Sirp ja Vasar 21.01.1972))
- Lea Tormis, "Teatrimälu", 2006
- Augusti keskpaigas kuulutatakse Eestis välja marineerimise, soolamise ja vaaritamise kuningriik ning võim läheb parlamendilt üle vanaemade kätte. Veel üsna hiljuti keedeti talveks mitusada purki moosi, kaks 50-kilost suhkrukotti oli ühe pere suvise suhkrutarbimise norm.
- Valdur Mikita, "Lindvistika", 2015, lk 191
- [Kitty:] "Minu esiisa Barton Deverill toetas Inglismaa kuningat Charles Esimest. Kui Charlesi sõjavägi sai Cromwelli käest lüüa, põgenes Barton Deverill koos kuningaga Prantsusmaale. Kui kuningas Charles Teist krooniti, andis ta Barton Deverillile lojaalsuse eest tiitli ja need maad, kuhu ta sai lossi ehitada. Siit ka perekonna deviis: "Deverilli loss on tema kuningriik." Häda oli selles, et maa ei kuulunud kuningale, see oli O'Learyde oma." (lk 16)
- Adeline'i pilk libises sinna, kus Kitty istus diivanil, ja ta pani teetassi kõlksatusega alustassile. "Vanaisa," kõhistas ta uniselt. "Kui Hubert ütleb, et seda ei juhtu, mõtleb ta sellega, et seda ei juhtu, kui tema saab seda kuidagi takistada. Ütlemine ei ole muidugi tegu. Tema kasvas üles, uskudes kuningriigi jõudu ja vägevust. Seda uskusid tema vanemad." Adeline kehitas õlgu. "Ta on ustav kuningale ja kuningriigile, ta lihtsalt ei oska näha asju teisest vaatenurgast." (lk 129)
- Santa Montefiore, "Armastuse ja sõja laulud", tlk Tiina Viil, 2017