Mine sisu juurde

Suusk

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Suusad)
Heinrich Vogeler, "Suuskade poleerimise tsehh" (u 1933-1934)

Proosa

[muuda]  • Ta sai müksu selga, pigistas silmad kinni ja sõitis. Esialgu libisesid suusad nii kaugele lahku, kui vähegi said. Seejärel sõitsid nad teineteisele otsa ja läksid suusakeppidega segamini. Kõige peale jäi üpris kentsakas asendis lebama Muumitroll.
/---/ Nüüd kihutas paadisild talle mööda mäenõlva vastu. Muumitroll tõstis tasakaalu hoidmiseks ühe jala õhku. Teine jalg üksi sõitis omapead. Külalised hüüdsid hurraa ja neile paistis, et elu hakkab jälle lõbusamaks minema. Enam polnud ülemist ega alumist otsa. Ainult lumi ja häda ja õnnetus. Kõige lõpuks kõlkus Muumitroll jõeäärse pajupõõsa küljes, saba jäises vees, ja terve maailm oli täis suuski, suusakeppe ning seninägemata vaenulikke vaateid. (lk 61)


  • Liiv krabises suusa all, kepp torkis mulla sisse auke ja Härra Huu põtkis teise jalaga mis kole. Lõpuks sattus suusk muruplatsil jäätunud kohta ja hakkas libisema. Härra Huu katsus teise jalaga pidurdada, kuid asjata. Varsti olid nii suusk, kepp kui Härra Huu ninali maas. Härra Huu suu oli mulda ja kollaseid heinakõrsi täis. Peale selle oli tal külg valus.