Heath Ledger

Allikas: Vikitsitaadid
Kui ma suren, mu raha ei tule minuga. Mu filmid elavad edasi, et inimesed saaksid otsustada, milline inimene mina olin. Ma tahan lihtsalt jääda veidraks.Heath Ledger (2007)

Heath Andrew Ledger (4. aprill 197922. jaanuar 2008) oli Austraalia televisiooni- ja filminäitleja. Tema tuntumad rollid on Ennis Del Mar filmis Brokebacki mägi (2005) ja Joker filmis Pimeduse rüütel (2008) ja teda peeti väga andekaks ning palju lubavaks näitlejaks oma generatsioonis enne kui ta õnnetus tagajärjel 28 aastaselt suri.

Allikatega[muuda]

 • Ma ei ole hea tuleviku planeerimises. Ma ei tee plaane. Ma ei tea, mida ma homme tegema hakkan. Mul ei ole märkmiku ega päevikut. Ma elan täielikult olevikus, mitte minevikus, ega tulevikus.
 • Mul oli aasta kus ma lihtsalt istusin ja keeldusin lahketest pakkumistest osaleda veel noorte filmides ja olla veel sama karakter nagu filmis 10 põhjust sind vihata. Ma sõna otseses mõttes elasin Ramen'i nuudlitest ja veest lihtsalt selle pärast, et jääda enda veendumustele truuks. See oli väga raske, sest nad pakkusid nii palju raha. Nii lihtne on õelda, 'Ah, savi, ma saan vähemalt elada ja süüa.'
 • Kõik see on nii tähtsusetu. Võttes asja suures pildis, varem on olnud nii palju isikuid samas positsioonis. Ma olen lihtsalt jälle üks selline. Elu on nii lühike. Me oleks nagu kadunud juba, päriselt, tagasivaadates.
  • Tuntuses ja kuulsuses, nagu sõnastatud New York'is Daily News, (26.06.2000).
 • [Ma olen] ülimalt eraklik kutt ja kõik see juhtub nii kiiresti. Mul tõesti pole olnud aega selle ratsionaliseerimiseks. Aga see ei ole midagi sellist, mis ajaks mind endast välja või võtaks kontrolli minu, mu mõtete või päris elu üle.
  • Tsiteeritud Londonis ajakirjas Times, (01.07.2000).
 • Ma armastan näitlemist.Oh, Jumal, Ma armastan seda. Aga kogu see tuntus ja haiglane tähelepanu. Ma ei ole üleloomulik. Ma ei ole teinud midagi väga erilist, et saada seda positsiooni. See juhtub iga paari aasta tagant ja see on juhtunud sadadel inimestel enne mind.
 • Ma juhin oma elu, mitte kõigi oma Hollywoodist. Ma teen seda ainult seetõttu et mul on lõbus. Päeval, mil pole enam lõbus, ma lihtsalt kõnnin minema. Mul ei oleks olnud lõbus teha veel ühte noorte filmi. Ma ei taha seda teha kogu oma elu. Ma ei taha. Ma ei taha isegi veeta ülejäänut oma noorust tehes neid- on nii palju enamat, mida ma tahan avastada.
  • Tsiteeritud inervjuus ajakirjasVanity Fair (08.2000).
 • Kui miski vaevab mu pead või mu elus on muresid, ma lihtsalt lähen istun Marssile või kuhugile ja vaatan tagasi siia Maale. Kõik mida on näha on see väike kübemeke. Sa ei näe hirmu. Sa ei näe valu. Sa ei näe mõtteid. On lihtsalt üks tahke kübemeke. Seega miski tegelikult ei loe. Lihtsalt ei loe.
  • Tsiteeritud intervjuus ajakirjasVanity Fair (08.2000).
 • Ma olen kõige hullem katsetaja esinemisproovides, ausalt, väga halb. Ma mõtlen, et mind hinnatakse ja ma olen sellest nii teadlik et see hävitab mind. Ma ei suuda rahuneda, ma olen täiesti segaduses, seega mu hääl on pilkav ning pinges. Sa oled nii teadlik sellest, et sa nõitled 'sest sa istud selle paberiga naise vastas, kes ütleb. Ma. Tulistan. Sind. Kui. Sa. Ei. Bla, bla, bla emotsioonitul häälel. See on vastik. Ma vihkan seda.
  • Tsiteeritud lehel EW.com (05.2001).
 • Enamus ajast sa isegi ei tea, et nad on seal. See ongi hirmus asi. See on väga võõras ja õigusi riivav, kuid ma siiski saan sellega hakkama. Ma üritan lasta end sellest mitte segada. Ja kui ma tahan ujuda oma basseinis alasti, siis ma ka teen seda. Kohekindlasti ei tunne ma, et peaksin kõike, mida ma teen muutma et nendele tööd anda. Ma lihtsalt ei lase sellel juhtuda.
  • Rääkimas oma probleemist paparatsodega, tsiteeritud National Post'is (06.2001).
 • Mulle lihtsalt meeldivad huvitavad inimesed. Kui me töötasime koos Ned Kelly filmis, Naomil ja mul oli kindlasti side, aga see arvatavasti juhtus pigem väljas pool kaameraid, sest kui sa töötad siis ei ole midagi seksikat selles kui 50 inimest seisab ümber sinu ja jälgib sind.
 • Matilda on armastusväärne ja armsalt tähelepanelik ning arukas. Michelle ja mina armastame teda väga. Isaks saamine üleetas kõik minu ootused. See on kõige märkimisväärsem kogemus, mis mul kunagi olnud on - see on oivaline.
 • Ma vabandan oma kohutava küsimustele vastamis oskuse ees. Ma ei olnud valmis avaldama jutte millestki nii erilisest ja imestamapanevalt isiklikust, kui see mis toimub mu elus. Ma usun, et osa minust loodab, et ma ei pea seda kunagi tegema ja et võibolla ma suudan kaitsata seda erilist aega. Ma olin unelmas.
  • Lederi vabandus peale seda kui teda süüdistati reporteri küsimuste ignoreerimises ja keskendumises apelsiini koorimisele närvide rahustamiseks Sunrise, (09.2005).
 • See oleks nagu elus kõik, kujutlemine vana meest kelleks sa oled saamas: nii kaua kui sul on selge pilt sellest - elust mida sa tahad järgida - jõuad sa lõpuks sinnani.
 • Ma tegelikult vihkan koomiksitest tehtud filme, nagu sitaks vihkan neid, nad on tüütavad ja lihtsalt rumalad. Aga ma arvan, et mida Chris Nolan tegi Batmaniga oli tegelikkuses päris hea, väga hästi lavastatud ja Christian Bale oli seal väga hea.
 • Joker on psühhopaatiline, sarimõrvarlik, skisofreenikust kloun, kellel puutub empaatia võime. ... Eelmine nädal ma magasin keskmiselt kaks tundi öösel. Ma ei suutnud lõpetada mõtlemist. Mu keha oli väsinud aga mu mõistus töötas siiski edasi.
 • Lapse saamine muudab iga su elu aspekti — paremaks, otse loomulikult. Ohverdused on suured, aga see misˇsa vastu saad on isegi suurem kui ohverdused mis sa tegid. Ma tunnen, mõnes mõttes, et olen valmis surema, sest ma elan oma lapses edasi. Mitte sõnasõnalt, valmis surema - aga sa tunned sellist tunnet mõtlikul kujul.
 • Mul ei ole kunagi olnud suured ootused oma esinemise või filmi ees. Ma üritan mitte mõelda sellele, mis välja tuleb. Kui sa vaatad kaugele ette, siis see kuidagi rikub su valikuid näitlejana. Ma proovin nii kuidas suudan uskuda, et mitte keegi ei vaata seda kunagi ja et see ei olegi film. Siis sa saad lubada endal paljastuda. Siis, ükskord kui projekt on lõpetatud, ma kipun selle unustama seniks kui see välja tuleb.

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel