Mine sisu juurde

Albert Pullerits

Allikas: Vikitsitaadid
Albert Pulleritsu autogramm Riigi Statistika Keskbüroo väljaandel "Eesti arvudes. 1934. a. rahvaloenduse mälestuseks. Tallinn 1934"

Albert Pullerits (19. või 20. jaanuar 1892, Viljandimaa – 18. oktoober 1967 Sennestadt, Saksamaa) oli eesti statistik, Riigi Statistika Keskbüroo rajaja ja direktor.

  • Iga kultuuririik on sunnitud olnud statistiliste andmete kogumist süstematiseerima ja looma mingisuguse statistilise üldkorralduse, sest meie sotsiaalse ja majanduslise elu nähtused on nii üliväga komplitseeritud ja nende nähtuste põhjused on omakord suhtelises seotises üksteisega, nii et raske on ilma statistilise tähelpanuta otsustada, missugune nähtus on teise nähtusega seotud ja kuivõrd ta teistest nähtustest ära ripub.
  • Peale riiklise statistika korralduse jääks riiklise statistika keskasutuse hooleks veel statistiliste teadmiste laialilaotamine ja populäriseerimine. Esimises järjekorras on tarvilik praktilisi töötegijaid täiendada sellekohaste lühikeseajaliste kursuste ja konverentside näol, teiseks, oma kirjanduslist tegevust niiviisi korraldada, et statistilised materjaalid laiemile ringkondadele kättesaadavaks saaks ja niiviisi statistilisi andmeid õpitaks rohkem kasutama ja nende peale põhjendama tegeliku elu ettevõtteid.
    • Eesti Statistika Kuukirja esiknumber 1/1922

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel