Vikitsitaadid:Üldine arutelu

Allikas: Vikitsitaadid
Jump to navigation Jump to search

Sellele leheküljele võite kirjutada arvamusi, kommentaare, ettepanekuid ja küsimusi, mis ei sobi ühegi konkreetse artikli aruteluleheküljele. Teated (nagu Visual Editori uudised) tuleb kirjutada lehele Teated.
Teemad, mis pole olnud viimase kahe kuu jooksul aktiivsed, teisaldatakse arhiividesse.

Tõlgitud tsitaate[muuda]

Kas vormistada tõlgitud tsitaadid ingliskeelse vikitsitaadi eeskujul (nagu praegu siinses artiklis näha) või soomekeelse vikitsitaadi eeskujul (imho selgem ja üheseltmõistetavam vormistus)? Avjoska 4. märts 2009, kell 17:46 (UTC)

Keelelised küsimused[muuda]

Kõigis küsimustes, mis seotud vormistamise ja eesti keelega, võtkem eeskuju eestikeelsest Vikipeediast ja Eesti Keele Instituudi ettepanekutest ja soovitustest, täpselt nagu Earthland soovitas teose Triumfikaar arutelus. Avjoska 8. märts 2009, kell 05:30 (UTC)

Viited[muuda]

Kas siis tsiteerimisel ei ole tarvis allikale viidata? Andres 19. juuni 2009, kell 16:09 (UTC)

Ikka on tarvis. Millest küsimus tingitud? Avjoska 24. juuni 2009, kell 15:02 (UTC)

Tsitaatide kuupäevadest[muuda]

Kas tuleks märkida tsitaadi või viite juurde kuupäev, millal isik nii öelnud on? --Kanakukk 30. oktoober 2009, kell 21:30 (UTC).

Kuupäev või aasta, ikka jah, koos teosega (raamat, kõne vms), kust tsitaat pärit, soovitatav oleks, kui need vähegi leitavad. Või mõtled, kas kuupäev peaks kohe pärast tsitaati olema või all viidete alaosas? Kuna tsitaat peaks allika (ja kuupäevaga) üsna kokku käima, siis minu arust teose pealkiri koos ajaga võiks üldjuhul kohe pärast tsitaati oli, nii nagu inglise vikis üldjuhul vormistatud. Viidete alaossa võiks panna täpsemad viited juhul, kui ei viidat algallikale või viidatakse internetiallikale vms. 88.196.241.249 2. veebruar 2010, kell 20:05 (UTC)

Paksu kirja kasutamine[muuda]

Millistel puhkudel tuleks kasutada boldi? --kanakukk 24. veebruar 2010, kell 19:26 (UTC).

Ingliskeelses wikiquotes kasutatakse boldi "paremate" tsitaatide esiletõstmiseks, kuid see tundub olevat üsna mõttetu ja on pealegi väga subjektiivne. Paksu kirja võiks kasutada tsitaadi ühe osa esiletõstmiseks (kui "tsitaat" on näiteks ühest suuremast lõigust ainult üks lause, kuid ülejäänud lõiku on konteksti mõistmiseks siiski vaja). --Earthland 26. veebruar 2010, kell 14:00 (UTC)

Logo vahetus[muuda]

Vikitsitaatide logo.png
Wikiquote-logo-en.svg

Minu arvates sobiks selline logo paremini, sest see sarnaneb rohkem algse, kohandamata logoga ning on elegantsem. Postituvi 21. jaanuar 2016, kell 22:55 (EET)

Logo on vahetatud. Postituvi 30. jaanuar 2016, kell 17:11 (EET)

Administraatoriõigsed[muuda]

Sooviksin saada administraatoriõigusi, et vandalismi takistada.

I would like to get admin rights to combat vandalism. Cumbril (arutelu) 14. veebruar 2017, kell 21:03 (EET)

Support. - Neptuunium (arutelu) 26. detsember 2017, kell 16:33 (EET)
Support. Stryn (arutelu) 14. veebruar 2017, kell 21:25 (EET)
Poolt. Siia on hädasti administraatoreid vaja. Kasutaja Cumbril sobib täiesti. Halloo, kas keegi on kasutaja Cumbrili administraatoriks teinud? Pseudacorus (arutelu) 2. veebruar 2019, kell 15:01 (EET)
Ma sain administraatoriõigused tol korral. (Tänan toetuse eest!) Need administraatoriõigused võib saada igaüks, kuid need kehtivad vaid kuus kuud. Kui soovid, siis kirjuta siia eraldi alajaotusse eesti ja inglise keeles, et soovid administraatoriõigusi selleks, et [lisa põhjus]. Seejärel tee taotlus lehel https://meta.wikimedia.org/wiki/Steward_requests/Permissions. Kui vastuhääli ei tule, siis saadki administraatoriks. Ma ise hetkel ei soovi siin admini õigusi, sest mul jääb puudu ajast ja motivatsioonist. Cumbril (arutelu) 2. veebruar 2019, kell 16:24 (EET)

Autoriõigused[muuda]

Kuidas nendega siis ikkagi on? Kas stiilis kaasaegsetest raamatutest tohib siia siis tsitaate kopeerida? Vabandan, kui liigselt võhiklik küsimus. - Neptuunium (arutelu) 26. detsember 2017, kell 16:33 (EET)

Tohib, aga mitte liiga pikalt. Kui pikk on "liiga pikk", on üldjuhul kõhutunde ja terve mõistuse küsimus. Kui kumbagi ei ole, siis on mõistlikum piirduda lühemaga ja mitte riskida. Sama kehtib muidugi kõigi kaitstud õigustega teoste, mitte üksnes raamatute puhul. --Ehitaja (arutelu) 7. oktoober 2018, kell 12:36 (EEST)

Keel[muuda]

Kas eestikeelsete Vikitsitaatide olemasolu mõte ei ole projekti eestikeelsus? Või olen ma millestki valesti aru saanud? Praegu paistab juba suurem osa sisu soomekeelne olevat ja keegi isegi ei ürita seda tõlkida (mitte, et näiteks soomekeelsete palindroomide tõlkimisel üldse erilist mõtet oleks). Soomekeelsest sisust tundub vähemalt pool omakorda pärinevat Soome rahva suurima poja ning geniaalseima kirjaniku Risto Rekola sulest, nii et varsti on siin mitte Vikitsitaadid, vaid Vikirekolaadid. Teoreetiliselt on vist küll kuskil mingid juhendid, mis väidavad, et Vikitsitaadid ei ole mõeldud iseenda geniaalsete mõttevälgatuste levitamiseks ning tsiteeritavate valikul võiks kaaluda küsimust, kas keegi autorist iial kuulnud on... :( --Ehitaja (arutelu) 7. oktoober 2018, kell 12:36 (EEST)

Olen saanut häädön fi-Wikisitaateista "häiriköinnin" (lue: liian kyselemisen) vuoksi. Siispä anon asylumia Eestistä. Toin tullessani maailman laajimmat sivut Ladina vanasõnad (kaipaa eestiksi kääntämistä), Palindroom, Soome vanasõnad (lähin sukulaiskieli), Sananmuunnoksia, Sananmuunnoksia lapsille... Koska Päris-Soome, Uusimaa, Kymenlaakso ja Ingeri ovat Viron vieressä, toin myös ne. Kaukaisempia Suomen maakuntia en aio siirtää tänne. Eisenin raamatust on vielä lähes 100 sivua kirjoittamatta.--Risto hot sir (arutelu) 8. oktoober 2018, kell 00:50 (EEST)
Selle Soome läbuga tuleks midagi ette võtta. 176.46.98.233 20. august 2019, kell 16:31 (EEST)

Umbkeelsed märatsused[muuda]

Muidugi ei ole ma suure osaga Risto Rekola meetoditest nõus, aga see, kui mingisugune tegelane uisutab inglise vikist siia sisse, kukub bännima, kustutama ja külvama kustutusmärkeid, arvestamata vähimalgi määral sellega, et otsused vikiprojektide sisu üle kuuluvad kohalike kogukondade pädevusse - kes vähemalt oskavad kohalikku keelt ja saavad aru, mille kustutamist kaalutakse, mõistavad kohalikku kultuurikonteksti ja võivad näiteks otsustada, et mingi osa sisust kantakse hoopis kasutaja nimeruumi või tõlgitakse - see ületab tõesti mu taluvuspiiri. Just nagu nõukogude komissar, kes Moskvast kohale sõitis ja autost väljumata käske jagas, et siis järgmisse liiduvabariiki kimada, hoolimata kopika eestki, mis edasi saab. Nojah, jõu ja vägivalla vastu ei saa, aga ma vähemalt palun oma protesti protokollida. No tõepoolest, mida kuradit. --Ehitaja (arutelu) 14. september 2019, kell 01:09 (EEST)

Mis soomekeelsesse sissu puutub, siis osa sellest võiks olla kasulik, kui ta ära tõlkida. Senikauaks saaks ta lihtsalt kasutaja nimeruumi tõsta. Aga muidugi pole mingit garantiid, et komissar ei tule mõne kuu pärast tagasi, et ka väljastpoolt artikliruumi kõik ära kustutada, millest ta aru ei saa (ja seda viimast on päris palju). --Ehitaja (arutelu) 14. september 2019, kell 01:13 (EEST)

Esmapilgul, kui Rekola pärandit vaadata, tundub see jagunevat umbes kolme ossa. Osa võiks jätta alles, et tõlkida (mõne lehega saab suhteliselt ruttu, mõnega läheb aega - minu soome keel nii hea ei ole, et see mul kiirelt käiks; nt soome vanasõnad on sisu, mis eesti keelde tõlgituna võiks siia vabalt jääda). Osa asju võiks viia pigem Vikipeediasse, nt loend soome lauludest Eesti teemal võiks seal ju iseenesest olla, see on süstematiseeritud info. Ja osa võib kustutada või siis ka - kui kustutamise põhjus oleks pigem soomekeelsus - võib seda pakkuda soome Vikitsitaatidele, nt soomekeelsed vanasõnad ja autoritega varustatud tsitaadid. Rekola enda artikli võiks minu poolest taastada, kui siia õnnestub ükskord jälle admin saada, sest ehkki tähelepanuväärsus on nõrguke, on ta soome ja eesti vikis ning miks siis mitte ka siin. Ehkki tema omaloomingu hulk võiks jääda märksa piiratumaks kui tänini. --Ehitaja (arutelu) 14. september 2019, kell 01:42 (EEST)