Arutelu:Arnold Rüütel

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu arust ütleb Rüütel Ansipile pigem mitte härra, vaid, et: "ma ütlen ühe lause veel ära". Vt-kuula: [1]. Athanasius Soter 28. mai 2009, kell 13:22 (UTC)

Osa tsitaate oleks justkui poolikud, nt seesama Ansipi-koht ja siis isa nõuanne. Mul pole praegu jaksu neid üle kaeda, aga kui keegi tunneb endas pakitsevat huvi ja energiat, siis võiks. Mõne puhul võiks ka kaaluda asjakohasuse küsimust: hetkevalik annab autori stiili muidugi kenasti edasi, aga suulise kõne tsiteerimisega saab mõtte konarlikkust rõhutada praktiliselt iga inimese puhul, nii et ehk saaks valida ka paremini, keskendudes tsitaatidele, mis stilistika kõrval demonstreeriksid rohkem mõttelaadi (eeldusel, et see on olemas, ma arvan, et on). --Ehitaja (arutelu) 2. aprill 2020, kell 14:01 (EEST)
Mis Ansipi kohta puutub, siis mälu järgi oli nii, et saate aeg või üks teema hakkas läbi saama, saatejuhid lasid igal saatekülalised midagi öelda. Rüütel sai oma sõnavõtu ära öelda, kuid segas siis kõige lõpuks ikka saatejuhtidele vahele ja ütles oma kuulsad sõnad, kui nood tahtsid juba edasi liikuda. See pole pikemast sõnavõtust välja nopitud, vaid ongi selline eraldiseisev.
Isa nõuande koha peal oli algselt kellegi lisatuna see lause: "Aga mina kui Arnold Rüütel olen isik, kes olen olnud terve elu." Otsisin allika ja kirjutasin tsitaadi pikemaks, et oleks mingi kontekst.
Suulise mõtte konarlikkuse argumendiga olen nõus. Samas just need Rüütli tsitaadid on saanud ajakirjanduslikku kajastust ja mitmetest on saanud omaette meemid. Nii et ühest küljest on see ebaõiglane Rüütli suhtes, teisalt on mõned nii naljakad, et kahju on neid "ära kaotada".
Võib-olla see perfomance'i lause on kõige ebaõiglasem, sest küsimus oli saatejuhi poolne trollimine. Rüütel kas ei saanud küsimusest aru või ei kuulnud hästi ja vastas siis midagi üldist. Kaniivel (arutelu) 7. juuni 2020, kell 15:14 (EEST)

"Ma tahaksin lisada ühe mõtte" vajab konteksti. Mille poolest selle lause välja toomine oluline on, kui iga teine võiks sama öelda. Kaniivel (arutelu) 7. juuni 2020, kell 15:17 (EEST)