Arutelu:Oudekki Loone

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Viidatud blogi on tegelikult minu arvates täiesti arvestatav allikas, sest esiteks on sissekanne tehtud kasutaja "Oudekki" nime alt, teiseks lisab ta juurde: Kuivõrd Tarmo Vahter kasutas minu poolt mõeldut vaid osaliselt, siis, kallid lugejad, toon Teile neid mõtteid vabadusest, mis trükiversiooni teed ei leidnud. Aitäh Ekspressile ikka huvi tundmast ning vabaduse piiramisest kõnelemast ning kolmandaks vastab ta kommentaaridele oma nime ja pildi alt, kusjuures, kui nimele klikkida, suunatakse kasutaja Kaheksanda Mai Liikumise lehelt Loone enda blogi lehele.

Peale selle tasuks meeles pidada ka, et uus Karistusseadustik keelab teise identiteeti kasutamast: § 157^2. Teise isiku identiteedi ebaseaduslik kasutamine: Teist isikut tuvastavate või tuvastada võimaldavate isikuandmete tema nõusolekuta edastamise, nendele juurdepääsu võimaldamise või nende kasutamise eest eesmärgiga luua teise isikuna esinemise teel temast teadvalt ebaõige ettekujutus, kui sellega on tekitatud kahju teise isiku seadusega kaitstud õigustele või huvidele, või varjata kuritegu – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Ma arvan, et kui see blogi püüaks Oudekki Loone'st luua ebaõiget ettekujutust, oleks Oudekki ka viivitamatult tegutsenud. --Kanakukk 31. jaanuar 2010, kell 20:17 (UTC).

Minu arvates pole küsimus selles, kui tõenäoline on, et ajaveebis kirjutatu on õige ega kas suudame tõestada, et see on õige. Kuigi jah, ajaveebide allikana kasutamata jätmise korral seda küsimust ei tekiks. Lihtsalt tuleks kasutada ainult noppeid avalikult ilmunud (trüki)meediast, raamatutest vm allikast, mille on avaldanud teine osapool, mitte osundatav ise. Ajaveebid aga esindavad igal juhul viimast varianti. Viimase aja väljaütlemiste (mõtlemiste) osas saaks nii mingilgi määral olulist ebaolulisest eristada. 88.196.241.249 1. veebruar 2010, kell 07:38 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Oudekki Loone" üle

Alusta arutelu