Mine sisu juurde

Hooldaja

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa

[muuda]
  • Ja mis siis, kui nad tahavad, et ma selle vanamehega midagi praktilist ette võtaksin, näiteks talle süüa annaksin, teda vannitaksin või midagi? Syed ütles, et seal on meeshooldaja, kes hoolitseb tema "intiimvajaduste" eest (see väljend pani mind judisema). Ta ütles, et teise hooldaja töökohustused on "veel pisut ähmased". Ma kujutlesin, kuidas vanamehe suunurgast süljeniret pühin ning valjusti küsin: "KAS TE TASSIKEST TEED SOOVITE?" (lk 25)
  • Syedi hääl katkestas minu mõtisklused. "Ahaa. See äkki sobiks."
Püüdsin ümber ekraani nurga piiluda.
"See just tuli. Minuti eest. Hooldusassistendi koht."
"Ma ütlesin, et ma ei saa."
"See pole vanainimene. See on... eratöö. Kellegi kodus abistamine, ja see on sinu kodust vähem kui kahe miili kaugusel. "Invaliidistunud mehe hooldamine ja seltskond." Kas sa autot juhtida oskad?"
"Jah. Aga kas ma pean pühkima ta..."
"Niipalju kui mina aru saan, siis tagumikupühkimist ei nõuta." Ta uuris ekraani. "Ta on... kvadripleegik. Tal on päevasel ajal vaja kedagi, kes aitaks süüa ja toimetaks. Selliste tööde puhul tähendab see sageli, et tuleb kohal olla, kui nad tahavad kuhugi välja minna, ja aidata teha lihtsaid asju, mida nad ise teha ei saa. Oih. Palk on hea. Päris kõvasti üle miinimumpalga."
"Ilmselt seepärast, et tagumikupühkimine käib asja juurde."
"Ma helistan ja küsin üle, et tagumikupühkimist ei oleks. Aga kui nii on, kas sa lähed siis vestlusele?"
Ta küsis seda nii, nagu oleks see olnud küsimus.
Aga me mõlemad teadsime vastust.
Ma ohkasin ja võtsin koti, et koju minna. (lk 22)
  • [Nathan:] "Sina ei tee siin füüsilist tööd."
"Mida ma siin siis teen?"
Nathan suunas enne vastamist pilgu põrandale. "Püüa teda natuke rõõmsamaks muuta. Ta on... natuke tujukas. See on arusaadav, kui... asjaolusid arvestada. Aga sul peab päris paks nahk olema. See hommikune väike etendus oli selleks, et sind tasakaalust välja lüüa."
"Kas seepärast nad maksavadki nii hästi?"
"Oo jaa. Tasuta ei saa siin maailmas midagi." (lk 41)