Mine sisu juurde

Igor Garšnek

Allikas: Vikitsitaadid
Igor Garšnek 2009. aastal

Igor Garšnek (sündinud 30. juulil 1958) on eesti helilooja ja klahvpillimängija.

Artiklid[muuda]

  • Asjaolu, et J. S. Bachi 250. surma-aastapäeva tähistab kogu õhtumaine muusikamaailm, jättis oma pitseri ka lõppenud orelifestivalile – niisugust publikurohkust ja -huvi poleks küll osanud prognoosida. Mitte et kõik saalid ja kirikud oleksid alati olnud puupüsti täis, kuid täis küll ning mõni ka sõna otseses mõttes puupüsti. Muidugi võib öelda, et suvel on kontserte vähe ja siit ka saalide suurem täituvus. Kuid teisalt tajub publik kindlasti, et Bach on õhtumaises helikunstis see veelahe, mis eristab vanamuusikat uuemast, keskpunkt, kuhu kõik eelnev suubub ning kust kõik järgnev alguse saab. (lk 14)
  • Ega "Fuugakunsti" kui Bachi viimase teose kohta polegi täpselt teada, mis koosseisule helilooja selle kirjutas – partituuri kujul on säilinud küll originaal, aga mitte autograaf, sest Bach ise oli kirjutamise ajal juba pime. Ning säilinu põhjal (täpsemalt sopranivõtme kasutamise järgi) on vähemalt Gustav Leonhardt suutnud tõestada, et Bach pidas silmas ikkagi klahvpilli, st. clavieri. (lk 15)
  • Vivaldi võtmine Bachi-pidustuste kavasse polnud ilmselt juhuslik, sest teada on, et Bach oli oma itaalia kolleegi helitöödest üksjagu sisse võetud – kui palju Vivaldi kontserte on Bach hiljem ümber töötanud. (lk 15)