Indrek Kelk

Allikas: Vikitsitaadid

Indrek Kelk (sündinud 21. jaanuaril 1969 Tartus) on eesti sporditegelane.

Intervjuud[muuda]

  • See on olnud läbiv oluline teema minu jaoks kõik need aastad: sa pead ise teadma ja tunnetama, mida sa osalejatele pakud. See on põhjus, miks ma jooksin kaks aastat tagasi üle pika aja Tartu linnamaratonil maratoni. Jooksin viimati siledat maratoni 1989. aastal, keha mälu oli kadunud, kuid meenus, milline on maratonijooksu kultuur ja filosoofia.
  • Tõenäoliselt ei oska keegi oma muutumist niimoodi samm-sammult jälgida, näiteks iga päev peeglisse vaadates ei suuda keegi jälgida oma vananemist. Ma arvan, et olen kindlasti muutunud, eriti võibolla viimase aasta jooksul, palju tolerantsemaks just konkurentide suhtes.
  • See talv jätab kindlasti pitseri, 15 aasta jooksul oli see neljas suusamaraton, mille ärajäämise otsuse pidin välja ütlema.
  • Oleme saanud osalejatelt tagasisidet, et lühikesed distantsid on pikemate põhidistantside kõrval ka olulised. Need ei ole lihtsalt matkad rahulikus tempos, vaid seal võisteldakse samuti. Proovitakse naabrimehele heas mõttes ära teha.
  • Oleme tunnetanud uute ürituste korraldamisel osalejate lojaalsust: kui tuleb uus üritus, siis tunnevad nad kohustust sellest osa võtta. Rahvasport ei tohi olla kogu elu, aega peab jääma muu ümbritseva tajumiseks ja pere keskel olemiseks. Selles osas tunnetame mingisugust vastutust, kuskil on piirid.
  • Kui ma ei oleks nii sportlik, nagu olen, siis võibolla poleks ma ka Tartu Maratoni tegevdirektor.
  • Olen südatalvel sündinud ja minu sisemine tunne ja arusaamine on, et suusatamine on Eesti rahvale geneetiliselt omane. Ükskõik mida me räägime, me oleme põhjala rahvas. Kõik soojad suved on väga ilusad ja mõnusad, aga mingit sellist emotsiooni, mida on võimalik saada 15–20 miinuskraadiga metsas, kui puud on härmatisega kaetud ja päike paistab, ei suuda ükski suvi minule pakkuda.
  • Ma loen läbi ka kõik anonüümsed kommentaarid artiklite juures, just selleks, et saada tagasisidet inimeste meelsusest. Isegi kui sajast üheksakümmend on negatiivsed ja asjasse puutumatud kommentaarid, võivad ülejäänud kümme anda väga olulist informatsiooni.
  • Käin finiši järel mööda võistluskeskust, räägin inimestega, küsin muljeid. Vaid nii saabki asja paremaks teha. Elades teadmises, et mina olen tark ja tean, kuidas asjad käivad, kuskile ei jõua.
  • Meie missioon on tekitada inimestes sporditegemise motivatsiooni. Meie üritused annavad neile midagi, mille nimel tugitoolist välja astuda ja pingutada. Kindlasti oleme üks olulisemaid organisatsioone Eesti rahvaspordis.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel