Mine sisu juurde

Ivar Põllu

Allikas: Vikitsitaadid

Ivar Põllu (sündinud 30. oktoobril 1974 Tootsis) on eesti muusik, laulja kunstnik, näitekirjanik, teatrijuht ja -lavastaja. 1995–2007 oli ta ansambli Genialistid laulja ja laulukirjutaja. 2008. aastal asutas Põllu Tartu Uue Teatri ja oli kuni 2015. aasta oktoobrini selle juht, hiljem loovjuht.


  • Eks seda ole targemadki öelnud, et ega nad hullud pole, et komöödiat lavastama hakkavad, see on kõige raskem žanr. Kui teed midagi hämarat ja intellektuaalset, on publik rumal, kui aru ei saa, aga kui teed komöödiat ning keegi ei naera, siis oled ise loll. Aukartust mul komöödia ees pole. Pigem on praegu tegemist arutu julgusega.
  • Nagu ütleb meie teatri manifestki, iga uus lavastus võiks ja peaks proovima sõnastada uuesti sõna "uus" teatri nimes. Me ei suuda ehk uuendada kogu maailma teatrit, aga saame uuendada oma lähenemist sellele. Mis on meie lähteallikas? Mis on meie eesmärk? Mis on meie teatrikeel seekord? See ei lase rutiinil tekkida. Pealegi on vorm tihtipeale parem sõnumikandja kui lugu, mulle tundub. Vorm ongi sisu, kui labaselt väljenduda.
  • Iga lavastust tuleb teha nii, nagu see oleks elu viimane. Praegu teen ma oma viimast lavastust. See on komöödia. Ilmselt ei õnnestu mul sellega kokku võtta kogu maailma tegelik eesmärk ja mõte, aga see on parim, mida ma hetkel suudan.

Tema kohta

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel