Karin Kogermann

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Karin Kogermann 2018. aastal Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis.

Karin Kogermann (sündinud 12. mail 1981) on eesti farmatseut.

  • Mulle see kommentaar ["piisavalt või mitte piisavalt uudne"] ei meeldi. Farmaatsia on paljuski rakendusteadus, me ei tekita pidevalt midagi uut ega drastilist, pigem kirjeldame asju. Uudsust võib küll olla, kui tekitame uudse ravimvormi või ravimkandursüsteemi, tõestame interaktsioone. Sageli me vaid skriinime, katsetame, muudame parameetreid, vaatame, kuidas süsteem käitub. (lk 85)
    • Virgo Siil, "Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme uuesti", Argo, 2019
  • 1960ndatel võrreldi naisteadlasi meriseaga: nii nagu meriseal pole mingit pistmist ei mere ega seaga, polevat ka naisteadlasel seost ei naise ega teadlasega... On paradoksaalne, et doktorikraadi kaitseb mehi ja naisi võrdselt, kuid sealtmaalt edasi on meesteadureid ja -professoreid rohkem. Naistel tuleb mängu pereloomise teema. Mäletan, milliseid süümepiinu ma tundsin rasedaks jäädes, kuna mul oli kohustus tulla pärast doktorantuuri välismaal tagasi tööle Eesti ülikooli! Emaks saades ei õnnestu poolteist kuni kaks aastat süvenenult teaduslikku kirjandust lugeda. Ja kui pole juhendatavaid, ei saa ka teaduslikke publikatsioone avaldada. Meestel ei teki karjääris ja enese arendamises sellist auku.
    • Krista Kiin, Tartu Ülikooli farmaatsiadotsent Karin Kogermann: kaasa ütleb mõnikord, et tööpäev lõppes, pane arvuti kinni, Eesti Naine, 08. august 2018

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel