Piret Kalda

Allikas: Vikitsitaadid
Piret Kalda (2013)

Piret Kalda (sündinud 4. veebruaril 1966 Tartus) on eesti näitleja.

  • Ka mu armas õpetaja Kalju Komissarov võis vahel öelda, et hääl on sul nagu tite peer, mis tähendas, et see on nõrk, sellega tuleb tööd teha ja see on täiesti õige. Väikseid piiksujaid ei viitsi ju kuulata, hääles peab olema mingi power sees.
  • Mulle meeldib, kui asju tehakse professionaalselt. See tähendab, et las lauljad laulavad ja need, kes laulda ei oska, ärgu laulgu. On väga häid laulvaid näitlejaid, nii et need, kes ei oska, ei peaks laulma.
  • Kui ma vähegi sain, siis ma ei võtnud lapsi teatrisse kaasa. Ma arvan, et see ei ole kellegi jaoks mugav, kui nad seal pimedas keldris ringi tolknevad ja kõigil jalus on. Olen mina närviline ja ega see päris õige ei ole. Aga ega nad ei pääsenud ka sellest, mõnikord olid ikkagi sunnitud tulema.


  • [Teatri ja koreograafia põimumisest:] Enam ei ole nii, et ühed kõmistavad ja teised väänlevad – need pannakse nüüd ühte.
  • Nende pikkade aastate jooksul olen jõudnud kahetseda küll, et minust näitleja sai. Sellepärast räägin ka lastele, et kõik teed on valla – ärge minge kõik ühte kraavi. Teistpidi ei tea, kas mingi teise ameti juures oleksin ma olnud nii õnnelik ja selliste kolleegidega ümbritsetud. Tihtipeale kaaluvad just need inimesed kõik miinused üle.
  • "Kostüümide nägemine tekitab vaimustust – need on nii ilusad. Näitlejale võib teinekord kostüüm olla rollilahendus, mida ise poleks välja mõelnud. Roll saab tänu kostüümile palju rikkamaks.

Välislingid[muuda]