Mine sisu juurde

António Guterres

Allikas: Vikitsitaadid
António Guterres, 2019

António Manuel de Oliveira Guterres (portugali hääldus: [ɐ̃ˈtɔnju ɡuˈtɛʁɨʃ]; sündinud 30. aprillil 1949 Lissabonis) on Portugali poliitik, endine Portugali peaminister (1995–2002) ja alates 2017. aasta jaanuarist ÜRO peasekretär.


Intervjuud ja esinemised[muuda]

  • Emissioonid kasvavad endiselt rekordkiirustel. Selle asemel, et vähendada emissioone 45 protsendi võrra aastaks 2030, mis teadlaste sõnul peaks (kliima soojenemise pidurdamiseks - toim.) juhtuma, kasvavad kasvuhoonegaaside emissioonid hinnanguliselt kuni 10 protsenti. Praeguse poliitikaga on keskmine temperatuur tõusmas 2,8 kraadi võrra sajandi lõpuks. Ja see tähendab, et meie planeet on jõudmas punkti, kust edasi muutub kliimakaos vältimatuks.
  • Minu eesmärk on kindlustada piisava poliitilise tahte olemasolu, et tõesti edasi liikuda. Samuti kindlustada, et me tõesti liigume praeguse elu säilitamise eesmärgist normaalsemate suunas 1,5 kraadi lubaduse juurde. Aga see lubadus on suures ohus ja me oleme jõudmas punkti, kus me seda enam saavutada ei suuda. Üritame seda vältida iga hinna eest.