Charles Augustin de Coulomb

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Charles Augustin de Coulomb, Louis Hierle'i maal, 1894

Charles Augustin de Coulomb (14. juuni 1736 Angoulême, Prantsusmaa – 23. august 1806 Pariis) oli prantsuse teadlane, Prantsusmaa Teaduste Akadeemia liige, kes on tuntud peamiselt elektri ja magnetismi uurijana. Tema järgi on nimetatud elektrilaengu ühik kulon ja Coulomb'i seadus.

  • Enamgi veel, teadused on heale avalikkusele pühendatud monumendid; iga kodanik võlgneb neile andami võrdväärselt ta andega. Kui suurmehed hoone tippu viiduna kujundavad ja rajavad ülemisi korruseid, hajuvad tavalised kunstnikud alumistele korrustele või peituvad vundamendi hämarusse; nemad peaksid püüdma parandada vaid teraseimat, mida on loonud nende endi käed.
    • "Mémoires présentés par divers Savants à l'Académie des Sciences" (1778), sissejuhatus.
  • Kooli lõpetamise järel ei jää noorel õppuril, kes on talunud oma kohustuste tüütust ja monotoonsust, üle muud kui pühenduda mõnele teaduse või kirjanduse harule, mis on tema töö suhtes täiesti kõrvaline.
    • Cit. via C. Stewart Gillmor "Coulomb and the Evolution of Physics and Engineering in Eighteenth-century France". Princeton University Press, 1971, lk 255