Mine sisu juurde

Feliks Dzeržinski

Allikas: Vikitsitaadid
Feliks Dzeržinski 1918. aastal.

Feliks Edmundovitš Dzeržinski (poola keeles Feliks Dzierżyński, vene keeles Феликс Эдмундович Дзержинский, kasutas ka varjunime "Juzef", "Domanski"; 11. september 1877 Kojdanaŭ lähedal (praegu Dziaržynsk) Vilniuse kubermangus (tänapäeva Valgevenes) – 20. juuli 1926 Moskva) oli bolševik ja Nõukogude repressiivaparaadi Tšekaa looja ning juht 1917–1926.


  • Majanduse ülesehitamist tuleb juhtida nii, et Nõukogude Liit muutuks masinaid ja seadmeid sisse vedavast riigist masinaid ja seadmeid tootvaks riigiks... Teaduse ja tehnoloogia arengu saavutused tuleb tootmises laialdaselt kasutusele võtta. Kui seda tööd ei tehta, ähvardab meid tehaste sulgemine ja väliskapitali orjus. Kui me praegu oleme puust ja viiskudega Venemaa, siis me peame saama metallist Venemaaks.
  • Вести экономическое строительство нужно под таким углом зрения, чтобы СССР из страны, ввозящей машины и оборудование, превратить в страну, производящую машины и оборудование... Широко внедрить в производство достижения научно-технического прогресса. Если эта работа не будет вестись, нам угрожает закрытие наших заводов и рабство заграничному капиталу. Если мы теперь деревянная, лапотная Россия, то мы должны стать металлической Россией.

Välislingid[muuda]