Heath Ledger

Allikas: Vikitsitaadid
Kui ma suren, ei tule mu raha minuga kaasa. Mu filmid elavad edasi, et inimesed saaksid otsustada, milline inimene mina olin. Ma tahan lihtsalt jääda veidraks. —Heath Ledger, 2007

Heath Andrew Ledger (4. aprill 1979 – 22. jaanuar 2008) oli Austraalia televisiooni- ja filminäitleja. Tema tuntumad rollid on Ennis Del Mar filmis "Brokebacki mägi" (2005) ja Jokker filmis "Pimeduse rüütel" (2008). Teda peeti väga andekaks ja oma põlvkonna üheks paljulubavamaks näitlejaks, enne kui ta õnnetuse tagajärjel 28-aastaselt suri.


Intervjuud[muuda]

 • Ma ei ole tuleviku planeerimises hea. Ma ei tee plaane. Ma ei tea, mida ma homme tegema hakkan. Mul ei ole märkmikku ega päevikut. Ma elan täielikult olevikus, mitte minevikus ega tulevikus.


 • Mul oli aasta, kus ma lihtsalt istusin ja keeldusin lahketest pakkumistest osaleda veel noortefilmides ja olla veel sama karakter nagu filmis "10 põhjust sind vihata". Ma sõna otseses mõttes elasin kiirnuudlitest ja veest lihtsalt selle pärast, et jääda enda veendumustele truuks. See oli väga raske, sest nad pakkusid nii palju raha. Nii lihtne on öelda "Ah, savi, ma saan vähemalt elada ja süüa."
  • Intervjuu ajakirjas Detour (suvi 2000).


 • Kõik see on nii tähtsusetu. Võttes asja suures pildis, varem on olnud nii palju isikuid samas positsioonis. Ma olen lihtsalt jälle üks selline. Elu on nii lühike. Me oleks nagu kadunud juba, päriselt, tagasivaadates.
  • Tuntuses ja kuulsuses, New Yorgi Daily News, 26.06.2000.


 • [Ma olen] ülimalt eraklik kutt ja kõik see juhtub nii kiiresti. Mul tõesti pole olnud aega selle ratsionaliseerimiseks. Aga see ei ole midagi sellist, mis ajaks mind endast välja või võtaks kontrolli minu, mu mõtete või päriselu üle.


 • Ma armastan näitlemist. Oh, Jumal, ma armastan seda. Aga kogu see tuntus ja haiglane tähelepanu. Ma ei ole üleloomulik. Ma ei ole teinud midagi väga erilist, et saada seda positsiooni. See juhtub iga paari aasta tagant ja see on juhtunud sadadel inimestel enne mind.


 • Ma juhin oma elu, mitte kõigi oma Hollywoodist. Ma teen seda ainult seetõttu, et mul on lõbus. Päeval, mil pole enam lõbus, ma lihtsalt kõnnin minema. Mul ei oleks olnud lõbus teha veel ühte noortefilmi. Ma ei taha seda teha kogu oma elu. Ma ei taha. Ma ei taha isegi veeta ülejäänut oma noorust neid tehes, on nii palju enamat, mida ma tahan avastada.
  • Intervjuu ajakirjas Vanity Fair (08.2000).


 • Kui miski vaevab mu pead või mu elus on muresid, ma lihtsalt lähen istun Marsile või kuhugi ja vaatan tagasi siia Maale. Kõik, mida on näha, on see väike kübemeke. Sa ei näe hirmu. Sa ei näe valu. Sa ei näe mõtteid. On lihtsalt üks tahke kübemeke. Seega miski tegelikult ei loe. Lihtsalt ei loe.
  • Intervjuu ajakirjas Vanity Fair (08.2000).


 • Ma olen kõige hullem katsetaja esinemisproovides, ausalt, väga halb. Ma mõtlen, et mind hinnatakse ja ma olen sellest nii teadlik, et see hävitab mind. Ma ei suuda rahuneda, ma olen täiesti segaduses, seega mu hääl on pilkav ning pinges. Oled nii teadlik sellest, et näitled, sest istud selle paberiga naise vastas, kes ütleb emotsioonitul häälel: "Ma. Tulistan. Sind. Kui. Sa. Ei. Bla, bla, bla." See on vastik. Ma vihkan seda.
  • Cit. via: EW.com, 05.2001.


 • Enamik ajast ma isegi ei tea, et nad on seal. See ongi hirmus asi. See on väga võõras ja õigusi riivav, kuid ma siiski saan sellega hakkama. Ma üritan lasta end sellest mitte segada. Ja kui ma tahan ujuda oma basseinis alasti, siis ma ka teen seda. Kohe kindlasti ei tunne ma, et peaksin kõike, mida ma teen, muutma, et nendele tööd anda. Ma lihtsalt ei lase sellel juhtuda.


 • Mulle lihtsalt meeldivad huvitavad inimesed. Kui me töötasime koos filmis "Ned Kelly", oli Naomil ja mul kindlasti side, aga see arvatavasti juhtus pigem kaamerate taga, sest kui töötad, siis ei ole midagi seksikat selles, kui 50 inimest seisab ümber sinu ja jälgib sind.


 • Matilda on armastusväärne ja armsalt tähelepanelik ning arukas. Michelle ja mina armastame teda väga. Isaks saamine ületas kõik minu ootused. See on kõige märkimisväärsem kogemus, mis mul kunagi olnud on – see on oivaline.


 • Ma vabandan oma kohutava küsimustele vastamise oskuse eest. Ma ei olnud valmis avaldama jutte millestki nii erilisest ja imestamapanevalt isiklikust, kui see, mis toimub mu elus. Ma usun, et osa minust loodab, et ma ei pea seda kunagi tegema ja et võib-olla ma suudan kaitsata seda erilist aega. Ma olin unelmas.
  • Ledgeri vabandus pärast seda, kui teda süüdistati reporteri küsimuste ignoreerimises ja keskendumises apelsini koorimisele närvide rahustamiseks, telesaates "Sunrise" (09.2005).


 • See oleks nagu elus kõik, kujutleda vana meest, kelleks oled saamas: nii kaua, kui sul on selge pilt sellest – elust, mida tahad järgida – jõuad lõpuks sinnani.
  • Tsiteeritud ajalehest Variety (12.2005). • Ma tegelikult vihkan koomiksitest tehtud filme, nagu sitaks vihkan neid, nad on tüütud ja lihtsalt rumalad. Aga ma arvan et, mida Chris Nolan tegi Batmaniga oli tegelikkuses päris hea, väga hästi lavastatud ja Christian Bale oli seal väga hea.


 • Jokker on psühhopaatiline sarimõrvarlik skisofreenikust kloun, kellel puudub empaatiavõime. ... Eelmisel nädalal ma magasin keskmiselt kaks tundi öösel. Ma ei suutnud lõpetada mõtlemist. Mu keha oli väsinud, aga mu mõistus töötas siiski edasi.


 • Lapse saamine muudab su elu igas mõttes – paremaks, otse loomulikult. Ohverdused on suured, aga see mis vastu saad on isegi suurem kui ohverdused, mille tegid. Ma tunnen, mõnes mõttes, et olen valmis surema, sest ma elan oma lapses edasi. Mitte sõnasõnalt, valmis surema – aga sa tunned sellist tunnet mõtlikul kujul.


 • Mul ei ole kunagi olnud suured ootused oma esinemise või filmi ees. Ma üritan mitte mõelda sellele, mis välja tuleb. Kui vaatad kaugele ette, siis see kuidagi rikub su valikuid näitlejana. Ma proovin nii kuidas suudan uskuda, et mitte keegi ei vaata seda kunagi ja et see ei olegi film. Siis sa saad lubada endal paljastuda. Siis, ükskord kui projekt on lõpetatud, ma kipun selle unustama, seniks kui see linastub.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel