Mine sisu juurde

Jäähoki

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Me [kanadalased] ei saa jääda maailma silmis rahvaks, kes koosneb miljonitest hokivaatajatest ja mõnekümnest hokimängijast, ütles ta [Aylwyn Ross]. (lk 438)
  • Et valimised olid läbi, vajas press poliitilist poksikotti, ja Ross oli selleks vähemalt kaks nädalat. Konservatiivsem press raius, et tal tuleks tiibu kärpida, talle tuleks selgeks teha, kuidas Kanadas elatakse, range õppetund anda: äärmuslikumad lehed nõudsid tema ametist tagandamist ja andsid mõista, et mingu tagasi Euroopasse, kus ilmselt on tema koht, ja võtku teatavaks, et korralikud inimesed hokit ei laima. (lk 441)


  • Maal ta küll enam jäähokit vaatama ei hakka, see on täiesti kindel. Kanada oli vahepeal ette läinud ja juhtis 5:2, soomlased rabelesid edasi-tagasi ja olid kaotanud initsiatiivi. Niiviisi Arkaadi küll oma kihlvedu ei võida, aga sellest ta eriti ei hoolinudki. Mis mõtet sel mängul ka on? Miks ajada tundide viisi litrit taga, kui selle asemel võib tegelda millegi hoopis kasulikumaga, kas või õppida tšehhi keelt? (lk 14)
    • Astrid Reinla, "Majapidamine", rmt: Astrid Reinla, "Inimestega", 1982