Kanada

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


  • Kui sina jääd Kanadasse, võin minagi jääda. Kõik ütlevad, et Kanadat on raske valitseda, kuid keegi ei ütle, et mõnel on siin ka raske elada. Ja ikkagi, kui me kõik minema jookseme, ei saa ta kunagi paremaks. Nii et las kergeloomulised hinged rännata lõuna poole; ma tean nende tundeid liiga hästi, et neid süüdistada. Kuid mõnel meist pole valikut: las teeb Kanada meiega, mida tahab, meie peame jääma.
If you stay in Canada, I can, too. Everybody says Canada is a hard country to govern, but nobody mentions that for some people it is also a hard country to live in. Still, if we all run away it will never be any better. So let the geniuses of easy virtue go southward; I know what they feel too well to blame them. But for some of us there is no choice; let Canada do what she will with us, we must stay.
  • Paljud põgenikest sõitsid juba esimestel aastatel edasi Kanadasse, teised leidsid võimaluse emigreeruda Austraaliasse. Kanada oli aga karmim maa kui Rootsi ega keetnud põgenikele putru ega jaganud toetust. Mõne aja möödudes tuli osa sinna sõitnutest Rootsi tagasi, minu vanemate tutvuskonnast perekond Saul ja professor Riives.
    • Helga Nõu, "Valetaja. Mälestused, tõeotsimised". Tallinn: Eesti Ajalehed AS, 2011, lk 80
Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel