Mine sisu juurde

James Boswell

Allikas: Vikitsitaadid
James Bosell.

James Boswell (29. oktoober 1740 – 19. mai 1795) oli briti kirjanik.

Proosa[muuda]

  • Me ei saa nimetada täpset hetke, mil sõprus sünnib. Nagu piiskhaaval karikat täites, langeb viimaks piisk, mis üle ääre voolab, nii ka lugematute häätegudega, viimane on see, mis üle südame serva läigatab.
  • We cannot tell the precise moment when friendship is formed. As in filling a vessel drop by drop, there is at last a drop which makes it run over; so in a series of kindnesses there is at last one which makes the heart run over.
    • "The Life of Samuel Johnson, LL.D. (1791)", 19 september 1777


Tema kohta[muuda]

  • [Porrulauk valges soustis:] Sel toidul on nii väga minu lapsepõlve maitse, et mul oli raske seda tavalise retseptina kirja panna; olen seda alati valmistanud ilma kaalumise ja mõõtmiseta ja mul on teatav tõrksus selle tegemise ees muul moel kui autopiloodil (nagu ei suudaks ma seda meenutada, kui pean peensustele keskenduma). Aga õnneks on mul üks Hettie Potter, minu kui köögi-Johnsoni Boswell, ja koos suutsime me usaldusväärsed numbrid kokku panna. (lk 370; joonealused märkused: Hettie Potter on Nigella isiklik assistent.; James Boswell, 18. saj jurist ja esseist, kes on tuntud eelkõige oma teose "Samuel Johnsoni elu" (inglise poeet, kriitik ja esseist, Boswelli lähedane sõber) tõttu.)