Mine sisu juurde

Karl Muru

Allikas: Vikitsitaadid

Karl Muru (1. jaanuar 1927 Kaarepere vald – 30. mai 2017) oli eesti kirjandusteadlane ja -kriitik. Ta on koostanud neljaköitelise eesti luule antoloogia "Sõnarine", uurinud 20. sajandi eesti luulet ning avaldanud selle kohta ohtralt artikleid, kirjutanud monograafia "Betti Alver. Elu ja loomingu lugu".


  • Tegemist on värsspäevikuga (või selle simulatsiooniga), mis ajavahemikus 5. septembrist 1996 kuni novembrini 1996 fikseerib kirjutaja mõttealgeid ja kirjanduselu sündmusi autorile iseloomulikus esituses. Läbivalt on kõne all rahanappus ja kultuurkapitali kitsidus. Kirjanikele, kes klanni ei kuulu, jagab S. Kivisildnik isikuomaselt kuhjaga räigelt sõnastatud tunnustusi. Kasutatud hoop- ja ilgsõnadest leksikoni koostada pole siiski mõtet, sest eesti keele võimalusi selles suunas ei ole autor jaksanud kuigivõrd ammendada, ammugi mitte rikastada.
    • Kivisildniku teose "Loomade peal katsetatud inimene, värssromaan" kohta, artikkel "Eesti värssromaanist üldvaates", Keel ja Kirjandus 5/2000, lk 333

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel