Levimuusika
Ilme
Proosa
[muuda]- Tänases kultuurisituatsioonis on levimuusikal täita olulisem koht kui kunagi varem. Ajastu pulss ja muutumised kajastuvad siin otseselt ja vahetult. (lk 5)
- Levimuusika kui kõige massilisem kunstiliik nõuab üha kasvavat tähelepanu kõigis oma ilminguis. Paraku kohtame levimuusika tarbevormide juures mitte just harva trafaretseid, banaalseid muusikapalu, mis kipuvad saastama muusikaatmosfääri. Selle asemel võiks kõlada rohkem sisukat originaalsete ideedega eriilmelist muusikat. (lk 5)
- Läänemere kaldal asuvas Eesti NSV-s on loodud huvitav ja mitmekesine muusikamaastik, mida Moskva kriitik Artjom Troitski nimetas levimuusika paljuliigiliseks looduskaitsealaks, kus võib kohata mõndagi haruldast liiki, mida mujal Nõukogude Liidus ei leidu. (lk 5)
- Mis on levimuusika arenemise suurimaks stiimuliks? Muidugi head levimistingimused, massikommunikatsioonikanalite sihipäraselt planeeritud töö. (lk 5)
- Asjatundjaks levimuusika hindamisel peab end enamasti igaüks. Eestis on igas peres keskmiselt kaks raadiot, igas teises kodus on televiisor, igas kolmandas grammofon, igas neljandas magnetofon. Muusikat käepärast kui palju! Vähem või rohkem kuulavad levimuusikat kõik inimesed, isegi selle veendunud vastastel on südamesopis mõni lemmiklaul. (lk 6)
- Anne Erm, "Polkast rokini: Tänapäeva Eesti levimuusika panoraam", 1984