Madis Nurms

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Madis Nurms (sündinud 13. juuni 1984) on eesti teatrikunstnik, lavastaja ja pedagoog.

  • Ma olen kunstnik ja tahan materjali interpreteerida, mitte illustreerida.
  • Meie "Aida" saab olema harjumuspärastest erinev. Seal ei näe maalitud püramiide ega pruuniks võõbatud orjapoisse. Oma lavastusega kompame suure poliitilise vaatemängu piire, mis haaravad rahvuseid sõjakeerisesse, muutes sadade inimeste saatust. Lõppsõna jääb Egiptuse printsess Amnerisele, kes lausub publikule, lavalolijaile, aga eelkõige endale: "Rahu!" See on üleskutse, mis omandab meid ümbritsevas heitlikus maailmas väga sügava tähenduse.

Giuseppe Verdi ooperist "La Traviata"[muuda]

  • Kirjeldades lavastuse kujundikeelt, tuleks alustada sellest, et Verdi ise tahtis, et "Traviata" oleks väga tänapäevane ooper - ta ei kirjutanud seda ju mitte ajaloolisele ainesele toetudes, vaid oma kaasaegse – Alexander Dumas noorema näidendile. Toonane tsensuur lasi aga kaasaegsuse idee põhja ning ooperi tegevus tõsteti helilooja meelehärmiks sajand varasemasse aega.
Minu jaoks sai lavastuse keskseks kujundiks ilu kaduvuse teema. Eriti traagiline on kehavõlude kahvatumine ja kuhtumine Violetta kui müüdava naise puhul - kui su väärtust hinnatakse ainult välise ilu põhjal, on selle kaotamine erakordselt valus.

Tema kohta[muuda]

  • Minu jaoks läks ooper visuaalselt tööle võib-olla kümnendal-viieteistkümnendal minutil, kui hakkasin lugema mitmeid koode, tähendusi, alltekste.
Leian, et see on üks kõige julgemaid ja sisuliselt kandvamaid nüüdisaegseid kujundusi eesti ooperiteatris.
Selle "Attila" lavastuse tõlgendamise võti peitub lavakujunduse ja kostüümide analüüsimises ja "Promfesti" lavastuse puhul on kunstnik rohkem kui võrdväärne lavastajaga /.../

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel