Monica Lewinsky

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Monica Lewinsky (2015)

Monica Samille Lewinsky (sündinud 23. juulil 1973 San Franciscos California osariigis USAs) on Ameerika Ühendriikide küberkiusamise vastane aktivist.


  • Mõnigi teist võis, nagu minagi, 22-aastaselt teha valesammu ja armuda valesse inimesse, võib-olla isegi oma ülemusse. [---] Erinevalt minust ei olnud teie ülemus tõenäoliselt siiski Ameerika Ühendriikide president. [---]
Selle skandaali tõi teieni digirevolutsioon. [---] Mulle isiklikult tähendas see, et üleöö muutusin ma eraisikust ülemaailmselt avalikult alandatuks. Minust sai peaaegu üheainsa hetkega esimene inimene, kes kaotas isikliku maine globaalses mastaabis.
  • 1998. aastal kaotasin ma oma maine ja väärikuse, ma kaotasin peaaegu kõik ja äärepealt oleksin kaotanud ka oma elu.
  • Oli hetki, mil mulle näis, et ainus viis naeruvääristamine lõpetada olnuks enesetapp. [---] Lehepealkirjade tõtti teadsid mu vanemad, mida ma läbi elasin, selles ei saanud eksida ja sellest ei olnud pääsu. Tänapäeval on liiga paljud vanemad saanud oma lapse kannatustest teada alles siis, kui on juba liiga hilja.
  • Avalik häbistamine kui verejanuline meelelahutus peab lõppema. On aeg sekkuda nii internetis kui ka kultuuris. Ma peame pöörduma tagasi kaastunde juurde. Internetis valitseb kaastundepuudus, empaatiakriis.
  • Me võime juhtida üksteist kaastundlikumasse, jõustatumasse paika, me võime aidata muuta endi käitumist, me kõik võime vigadest õppida [---] ja üheskoos võime luua ühiskonna, kus tehnika, mis meid mõnikord üksteisest lahutab, et võta meilt meie inimlikkust.


  • Ajalooliselt on loonud "tõe" see mees, kes annab loole vormi (ja sageli on see tõesti mees). Kuid praegune ühise detsibellitaseme tõus on andnud kõlapinna ka naiste narratiividele. Kui minule oli internet 1998. aastal tume maa, siis on selle kasulapsest sotsiaalmeediast saanud tänapäeval miljonite naiste päästja (hoolimata kogu küberkiusamisest, doksimisest ja litsihäbistamisest).
  • Kahjuks saavad sageli vaid privilegeeritud lubada endale aega ja raha, et saada abi, mida nad vajavad.

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel