Mine sisu juurde

Petro Porošenko

Allikas: Vikitsitaadid
Petro Porošenko (2014)

Petro Porošenko (sündinud 1965) on Ukraina ettevõtja ja endine president.

Temalt[muuda]

  • Tõsi, mina lõin esimese sõltumatu uudistekanali siis, kui see polnud Ukrainas aktsepteeritav, polnud ühtegi vaba uudistekanalit. Mu ajakirjanikel oli õigus kritiseerida mind, oli eraldi kokkulepe ajakirjanike õiguste kohta. See oli paras peavalu. Aga ma sain aru, et mina kui Ukraina kodanik pean laskma neil sõltumatut ajakirjandust teha. Nii saame Euroopa Liidu liikmeks.
  • Ma kasvasin üles venekeelses perekonnas. Ma arvan, et suudan vene keelt rääkida paremini kui paljud Vene poliitikud. Mu suhtumine vene keelesse muutus 2014. aastal. Putin püüdis kogu maailmale seletada, et ta tungis Ukrainasse, sest tahab kaitsta venekeelseid inimesi. [...] Ja mina lihtsalt näitan, et üks efektiivsemaid viise Putini peatamiseks on lõpetada vene keeles rääkimine.
  • See big bang triljoni dollariga, mida jagatakse Ukrainale, seda ei juhtu. See pole ei Ameerika ega Euroopa meetod. See on nõukogude stiil. Me vajame nüüd täiesti teistsugust, NATO ja Euroopa stiili. Projekt projekti järel kindlate arendajatega, eraldi kontrollifunktsiooniga. Spetsiaalselt leitud võidupakkumustega. Siis pole korruptsioonile lihtsalt kohta. Ma vihkan mõtet, et keegi valitsusest või ametnikkonnast saaks otsustusõiguse. Sulle annan raha, aga talle ei anna. Me pole enam nõukogude riik! Oleme samasugused nagu Eesti. Õpime teie kogemustest.

Temast[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel