Mine sisu juurde

Purk

Allikas: Vikitsitaadid
Hélène Mouriquand (1918-2018), "Purgid", s.d.
Béatrice Nodé-Langlois, Cherchez l'intrus (2016)

Proosa[muuda]

  • Äkitselt laskis Pipi kuuldavale lausa röögatuse.
"Ei, midagi niisugust pole ma veel näinud!” hüüdis ta ja korjas rohu seest üles vana roostetanud plekkpurgi. "On see vast saak, on see vast saak! Purkidest ei saa kunagi küllalt."
Tommy silmitses purki teatud umbusuga ja küsis:
"Mille jaoks see ka kõlbab?"
"Oh, see kõlbab paljuks," kostis Pipi. "Üks võimalus on panna siia kooke. Sel juhul saab temast mõnus Koogipurk. Teine võimalus on temasse kooke mitte panna. Siis on ta Koogitupurk, ja see pole muidugi nii mõnus, aga kõlbab siiski kah."


  • See möödapääsmatus võtta mõtteid ja tundeid kui talveks tehtavaid hoidiseid, mis tuleb ära marineerida ja jätta seisma, on üks haige kinnisidee. Süües, vesteldes, puudutades Bognat, mõtlen rutakalt sellest, mida ei saa lasta kaotsi minna, mis peab saama sõnadesse kätketud. Moosi psühhoos, mis pressib end purki, aga mille kohta pole teada, kas keegi seda kunagi sööma hakkab.


  • Kui te avate purgi, mis on täis vihmausse, siis ainus viis neid purki tagasi saada on võtta suurem purk.
  • Zymurgy esimene seadus tekkivate süsteemide dünaamika kohta
    • Arthur Bloch, "Murphy seadus", tlk Toomas Niit, LR 40/1982, lk 16


  • Juuste järgi saab kohe aru, missugused tüdrukud on emata. Minu juuksed turritasid kogu aeg üheteistkümnes eri suunas ja T. Ray ei olnud muidugi nõus mulle lokirulle ostma, nii et olin pidanud aasta ringi juustesse Welchi viinamarjamahla purke keerama ega saanud peaaegu üldse magada.
Mul tuli alati valida ilusa soengu ja korraliku ööune vahel.
  • Sue Monk Kidd, "Mesilaste salajane elu", tlk Johanna Ross, 2008, lk 9