Mine sisu juurde

TikTok

Allikas: Vikitsitaadid
Logo

TikTok on hiinlaste loodud jälgimistarkvara, mis võimaldab lühivideote postitamist.

Proosa

[muuda]
  • TikTok on selles mõttes nii... random, et sa ei saa kunagi ennustada, mis inimestele peale läheb. Ma võin kaks kuud planeerida ühte videot ning siis see saab 20 000 vaatamist, aga siis ma teen mingi täiesti suvalise video kahe minutiga, mis saab sadu tuhandeid või isegi miljoneid vaatamisi.
  • TikToki eelis on see, et sa võid alustada täiesti nullist. Mul ei olnud mitte midagi enne ja nüüd ma olen siin. See annab nii palju võimalusi. Aga. See on meie ajud 15-sekundi-dopamiiniga ära rikkunud.
See on nii lihtne meelelahutus ning selle pärast see ongi nn populaarne. See pidev uue informatsiooni pealevool on sõltuvust tekitav.


  • Ma võtsin kohustuseks endale olla "TikToki emme". Kui tuleb mõne noorema video For You lehele, siis jätan ma hea kommentaari ja julgustan neid, või kui keegi norib, siis alati kaitsen. Kui kiusupunnidel on päris nimi, siis otsin Facebooki kaudu nende ema või isa nime ja kommenteerin, et kui ta ei vabanda, siis saadan vanematele edasi. Pole veel saatnud, aga 11-aastasele on see šokk küll.
Vikipeedias leidub artikkel