Vikitsitaadid:Kustutamine

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Juhend
Kokkuvõttev juhend

KKK
Enim küsitud küsimused

Mallid
Enimkasutatavad mallid

Muutmisjuhend
Spikker

Sisu kustutamine
Ja sisu kaitsmine


Sisu kustutamine ja kaitsmine


Vikitsitaatide artikleid on võimalik küll kustutada, ent ainult järgnevatel põhjustel:

  • Artikkel või muu materjal ei vasta litsentsitingimustele.
  • Artikli materjal kuulub selgelt mõnda Vikimeedia sõsarprojekti või Vikipeediasse (näiteks sõnade tõlked kuuluvad Vikisõnaraamatusse).

Artikli kustutamisettepaneku saab teha, lisades artikli esimesele reale koodi {{kustutada}} ning aruteluleheküljele põhjuse. Vandalismi tagajärjel või kogemata loodud artiklid võib kustutada aruteluta ja kustutamismärkuseta.

Artiklile kustutamisettepaneku malli lisamisest on aega kaks nädalat, et avaldada oma seisukoht. Seejärel võib administraator lehe kustutada, kui enamik seisukohaavaldajatest pooldab seda.

Enne artikli kustutamist tuleb vaadata tööriistakastist "lingid siia" alt, missugustes artiklites leiduvad viidad kustutamisele minevale artiklile. Kui samanimelist artiklit ei ole plaanis uuesti looma hakata, siis tuleb kõrvaldada (parandada) või ümber suunata kõik "lingid siia" nimekirjas loetletud viited. Vastasel korral muutuvad need teistes artiklites "punaseks", nagu oleks sellise pealkirjaga artikkel ikka veel plaanis.

Kaitsmine

Administraatoritel on võimalus "kaitsta" (ehk "lukustada") lehti nii, et neid saavad redigeerida kas ainult registreerunud kasutajad (poolkaitstud) või ainult administraatorid (täielikult kaitstud). Seda võimalust tuleks kasutada minimaalselt.