Vikitsitaadid:Muutmine
Juhend Sisujuhend Muutmisjuhend Mallid Põhimõtted Sisu kustutamine
|
Muutmisjuhend Vikitsitaatide muutmine on üsnagi lihtne. Allolevalt on toodud soovitused, et saaksite kiiremini süsteemi selgeks. Artikli muutmiseks klõpsake lingile "Muuda". Link "Muuda lähteteksti" viib artikli vikikoodi lehele. Teksti muutmise lõpetanud, lisa palun lühike kokkuvõte tehtud muudatustest, et teistel oleks neid lihtsam jälgida. Vaatamaks, kuidas lehekülg peale muudatuste lisamist välja näeb, klõpsake lingile "Näita eelvaadet". Salvestamaks muudatusi, klikkige lingil "Salvesta", millega avaldate muudatused kõigile Vikitsitaatide kasutajatele. Igal artiklil on oma arutelulehekülg, kus on võimalik kommenteerida artiklit ja tehtud muudatusi. Lisades arutelulehele teksti, allkirjastage see nelja tildega (~~~~). PisiparandusedPisiparanduseks loetakse muudatust, mis ei muuda sisu ega fakte, vaid ainult näpuvigasid, vormistust või liigendust. Kui muutub kas või üksainuke sõna, millega muutub artikli mõte, ei ole see pisiparandus. Pisiparandusteks saavad oma muudatusi märkida ainult registreeritud kasutajad. Lehekülje loomineUue lehekülje loomiseks kirjutage otsingukasti loodava lehekülje nimi. Tulemustel kuvatakse punane link soovitud nimega, klikkige sellele. Avaneb muutmiskast, milles saate luua sisu. Salvestades avaldate lehekülje. VormistaminePalun koostage artikkel järgmises järjekorras: '''Artikli nimi''' ja lühike selgitus * Tsitaat ** Selgitus, tsitaadi autor, link kategoorialehele ([[:Kategooria:leht]]) Lähemad selgitused sisuloome kohta on [[Vikitsitaadid:Sisujuhend|sisujuhendis]]. ==Välislingid== {{Vikipeedia}} Teksti peitmineTeksti peitmiseks peab tekstile lisama järgmised märgid, kus peidetud teksti asemel on peita soovitav tekst: <!-- peidetud tekst -->. Tulemuseks: . Piltide kasutamineKõikidele artiklitele on soovitatav lisada seletavaid pilte, et lihtsustada lugemist. Artiklitesse saab laadida ainult vikiprojektide ühisesse multimeediaandmebaasi Wikimedia Commonsisse või eestikeelsesse Vikitsitaatide projekti üles laetud pilte. (2020. aasta seisuga kasutatakse Vikitsitaatides praktiliselt ainult Commonsi pilte.) Pildi lihtsüntaksiga [[Pilt:Näide.png|pisi|Pildiallkiri]] lisatakse pilt artikli paremasse serva. Pildi parameetrid on eraldatud püstkriipsuga. Pildifaili nimi eristab suuri ja väikeseid tähti ning võib sisaldada tühikut. Loomaks galeriid, kasutage järgmist koodi:
Pilte saab üles laadida läbi üles laadimisviisardi. Laadides pildi Vikitsitaatide projekti, ei saa seda teistes ega muukeelsetes projektides kasutada. Pildi lisamise kood on kokkuvõtlikult järgmine:
Ainult [[Pilt:{pildi_nimi}]] on kohustuslik. Enamiku piltide artiklile lisamise kood peaks olema järgmine: [[Pilt:{pildi_nimi}|pisi|pilti selgitav allkiri]] (ja pildi suurus jäetakse määramata). Ülejäänud parameetreid võib lisada vajadusel. Lisatavate parameetrite järjekord pole oluline.
Märkus: Pole vahet, kas pilt on siin Vikitsitaatides või Wikimedia Commonsis. Mõlemal juhul tuleks koodi alguses kasutada nimeruuminime "Pilt:".
KategooriadVikitsitaatidel on 5 peakategooriat: Inimesed, Kirjandusteosed, Vanasõnad, Filmid (ja televisioonisaated), Teemad. Kategooriatega on võimalik luua automaatseid artiklite loendeid rühmitamaks sisu. Kategooria lisamiseks lisage lehekülje viimasele reale [[Kategooria:Kategooria nimi]]. Kategoorialingile klõpsates avaneb kategoorialehekülg, millele saab lisada teksti. Selle all on automaatselt genereeritud osa. Uue kategoorialehe loomiseks lisage artiklile kategooriamärge. Vaadake teksti lugejavaatest, klõpsake kategoorialehe lingile. Kui link on sinine, on kategooria olemas, punase värvusega kategooriat (veel) ei eksisteeri. Lisage kategoorialehele soovitud tekst ja lisage ülemkategooria märked, keelelingid. Salvestage leht. Linkimaks kategooriale, lisage sõna Kategooria ette koolon ([[:Kategooria:Kategooria nimi]]). Kui soovite, et kategooriat vaikimisi ei näidataks, lisage kategoorialehele märge __PEIDETUDKAT__. Peidetud kategooriaid on siiski võimalik vaadata.
SpikkerAllolev material on toodud eestikeelse Vikipeedia juhendilehelt Juhend:Spikker.
|