Ööklubi

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Proosa[muuda]

  • Klubikultuur on see, millega oleme seotud olnud sellest ajast, kui saime. See on teine kodu, koht, mis annab sõpruskonna ja teistsuguse pere, kellega samastud, kellega on samad huvid, muusikamaitse, soov ennast väljendada.


  • Mida rohkem on probleeme, seda rohkem otsivad inimesed otsivad väljundit kuskilt mujalt, mis tähendab, et klubikultuur muutub kirevamaks.
  • Klubikultuur nõuab aktiivset osalejat. Kui klubikultuur koosneb inimestest, kes on passiivsed ja kuulavad muusikat, aga ei panusta midagi omapärast, siis võib see jääda igavaks.


  • Küll on Draamateater kultuur, 5miinust ja Shanon suvepäevadel on kultuur, aga klubid... Seal hakkab juba selline kahtlus, et need on ju imelikud joodikud, kes öö läbi tantsivad.
  • Üks asi, mida ma hästi palju näen, on see, et klubiskeenes on tekkinud tohutult elitaarne suhtumine sellesse, mida me teeme. Mitte otseselt masside ja näotu ühiskonna kritiseerimine, aga see laialt levinud hoiak, et kui sa vinüüli pealt house'i ei kuula, siis sa oled harimatu mats ja võiksid ikka alternatiivmuusikat kuulata.
  • Me võiksime ennast ilma isikupära kaotamata natuke rohkem teistele arusaadavamaks teha. Selgitada, kust klubikultuur pärineb, miks see meile meeldib ja vähem hoida seda hoiakut, et see on midagi tohutult teistsugust ja väga palju rohkem intellektuaalsemalt nõudlikumat kui Sky Plusi muusika, sest tegelikult ju ei ole.  • Eesti klubimaastik on pidevalt üles-alla olnud, kõik kohad kogu aeg avavad ja kukuvad, sest seda ei toetata ja ei arvata, et seda peaks toetama. See on kõigile praegu olnud ekstra raske, aga see pole klubikultuuris olevatele inimestele eriti harjumatu situatsioon. Me oleme juba harjunud tagasi tõusma nagu fööniksid.
  • Näiteks kunstiga, kui mingi kunstiteos ei ole minu teema, siis ma saan ikkagi aru, et see on kunst, et kellegi jaoks tähendab see midagi ja et see on väärt miljoneid. Klubikultuuriga võiks olla samamoodi, et sa võid mitte kuuluda kuhugi, aga ikkagi saada aru, et see on kellegi jaoks midagi väärt. Ma ei usu, et see midagi head teeks, kui see valdkond liiga populaarseks muutuks, pigem peaks lihtsalt selle mainet ühiskonnas kuidagi parandama.