Vägivald

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Муж избивает жену....jpg

Vägivald on jõu kasutamine kas füüsilise või vaimse vigastuse tekitamise eesmärgil ja vastu vägivalla ohvri tahtmist.

  • Ühiskonda saab vägivaldsusest ja armastuse puudumisest ravida, kui asendada võimupüramiid austuse ja võrdsuse ringjoonega.
  • Meetermõõdustik kukkus Ühendriikides läbi, kui mitte arvestada üheksa-millimeetrise kuuli populaarsust.
  • Jõuga võib kõik vallutada, kuid sel viisil saavutatud võidud on lühiealised.
  • Enda poolt sooritatud vägivalda kutsub riik seaduseks, üksikisiku vägivalda kuritööks.
  • Ma vihkan vägivalda, sest hea, mis sellest näib tulevat, on ajutine, sellest tulenev halb aga igavene.
  • Vägivald põhineb illusioonil, et elu on kaitset mitte jagamist vajav vara.
  • Kui me lubame emadel tappa omaenda lapsi, siis kuidas saame me takistada teisi inimesi üksteist tapmast? Ükski riik mis lubab aborti, ei õpeta oma inimestele armastust, vaid vägivalda enda kasu nimel.
  • Imestades vaatasid kohtumehed ja opman kohtutoa ukse ees, kuidas noorhärra tüki aega talupoisiga nagu omasugusega kõneles. Peakohtumehe vaga nägu paistis nii rumal ja imestav, opmani oma häbi pärast nagu kupatatud kurk, üksi kasak oli päris rõõm ise, et tal täna vaja ei olnud kisa kuulda ega täkkida. Ta ei tea isegi kuidas, aga tal on ikka nagu hale, kui ta inimese ihu peale peab lööma. Viskaks selle ameti hoopis käest, aga naine ja lapsed tahavad toita, ei saa kuidagi! Kiriku juures hoiavad kõik temast nagu eemale, ja see on siis niisamasugune halva tundmuse ärataja, nagu see, kui ta ju kätt tõstab, et lüüa. Jaa, mõnikord laseks ta parem ennast lüüa, kui ta selle eest teiste löömisest lahti pääseks. See oleks kergem kannatada. Ükskord rääkis ta seda õpetajale, aga see arvas, et karistus tuleb jumalast ja karistaja on jumala käsu täitja. Aga see ikka nagu ei tahtnud aidata, ega ole ta oma ametiga mitte täiesti rahul.
  • Kummatigi on ülemõpetaja peale kõige kurjem Alva. Ta on nii vihane, et särtsub. "Kas tal muud teha ei ole, kui oma võimu näidata ja väikesi lapsi kiusata ning peksta? Aga ma ütlen seda, et kui ta sind peaks puutuma, Madlike, võtan ma puuhalu ja löön ta maha." Madlikese meelest on seda tore kuulda. Kuigi isa ei taha, et Alva puuhalu võtaks, ta ütleb, et sel juhul poleks temalgi rohkem oidu peas kui ülemõpetajal endal.

Vaata ka[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel