Mine sisu juurde

Alfred Mering

Allikas: Vikitsitaadid

Alfred Mering (aastani 1936 Alfred Meering; 26. august 1903 – 24. aprill 1988) oli eesti näitleja ja lavastaja.

Kirjutised[muuda]

  • Juhul kui operetis või ooperis lava ja orkestri vahel tekkis ebakõla või juhtus muud ebatäpsust, tuli Juhan Simm alati pärast etendust riietusruumi asjaosalisi kättpidi tänama. Ta ütles nagu muuseas: "Aitäh! Läits küll!"
Minekul lisas veel üle ukse: "Igatahes miu süda on puhas!" (lk 50)
  • [Löökoperett "Unistuste kiirrong", 1932:] Proovisaalis klaveri saatel lauldes polnud väga vigagi, aga laval koos orkestriga asi ei klappinud. Orkestris puudusid saksofonid ja rütmipillid. Klaver trummiga ei suutnud anda vajalikku rütmi. Simm katkestas proovi ja ütles rahulikult:
"See neegrimuusika on mulle võõras. Kutsuge alt einelauast neeger, las tema juhatab..." Simmile see muusika tõepoolest ei meeldinud. Teatrimaja alumisel korrusel asus "Vanemuise" peen restoran, kus mulatt Michel juhatas orkestrit.
Härra Michel ilmuski Simmi kutse peale orkestri ette, sirutas käed kutsuvalt orkestri poole ning hakkas end rütmiliselt nõksutama, nagu tantsiks. Mõnd pilli sisse juhatades pöördus ta orkestrandi poole, huuled torus, ja tegi talle suudluse moodi häälitsusi.
Kui Michel oli restorani tagasi läinud, asus maha jahtunud Simm jälle dirigendipulti. Kriitik märkis: "Muusikajuhina teotses hiljutine juubilar Juhan Simm tavalise kindlusega." (lk 51)
  • Alfred Mering, "Juhan Simm teatris", rmt: "Juhan Simm sõnas ja pildis", 1975, lk 50–52