Carles Puigdemont

Allikas: Vikitsitaadid
Carles Puigdemont (2016).

Carles Puigdemont i Casamajó (sündinud 29. detsembril 1962 Ameris Selva maakonnas Girona provintsis Kataloonias) on Kataloonia ajakirjanik ja poliitik. Ta oli 10. jaanuarist 2016 kuni 27. oktoobrini 2017 Kataloonia president. Pärast Kataloonia iseseisvusreferendumit põgenes ta Hispaania kohtuvõimu eest välismaale ning elab Brüsselis. 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimistel valiti ta Euroopa Parlamendi liikmeks, kuid Hispaania valitsus keeldus tema mandaati kinnitamast. 13. jaanuaril 2020 võttis Euroopa Parlament teadmiseks Puigdemonti valimise Euroopa Parlamendi liikmeks vastavalt Euroopa Liidu Kohtu 19. detsembri 2019. aasta otsusele.


Intervjuud[muuda]

  • [Enda tõenäolisest vangistamisest Hispaanias:] Mis on siis see viis, mille abil me suudame saavutada oma demokraatlikke eesmärke, kui see pole võimalik läbi dialoogi ja poliitiliste läbirääkimiste? Mis on see õppetund, mis me sellest võimalikust stsenaariumist saaksime?
  • Vastus repressioonidele ei ole vaikuses koju jääda. Vastuseks on mäss nende vastu. See on katalaanide suhtumine. Kataloonia ühiskond võiks otsustada valida mugavam tee, aga me valisime demokraatia ja otsuse lõpetada põhiõiguste rikkumine Hispaanias. Kui toimub rünnak sinu põhivabaduste vastu, siis sa pead reageerima. See ei loe, millised tagajärjed sellel on.
  • Oleks enneaegne öelda, et oleme jõudnud kokkuleppeni. Aga teeme selle kallal tööd, et pakkuda Kataloonia inimestele tugevat valitsust. Tugevat, sest me vajame tugevat valitsust, et võidelda koroonakriisi tagajärgedega. Samuti vajame tugevat valitsust, et selgitada esmalt Hispaania valitsusele ja siis kogu maailmale, et me jätkame oma teed iseseisvusele. Me leiame, et parim tee konflikti lahendamiseks on demokraatia, läbirääkimised kokkulepete otsimine, et anda võimalus Kataloonia inimestele otsustada enda eest, millist suhet soovitakse Hispaania riigiga.


  • [Hispaania kohtusüsteemist:] Aus kohtupidamine on võimatu. Kohtunikud on väga politiseeritud. Selles juhtumis pole sõltumatuid. Ma vabandan, aga Hispaania on üks probleemlapsi Euroopa Liidus. Õigusriiklusega pole probleeme ainult Poolal ja Ungaril. On ka Hispaanial, kus on poliitvangid, kes on 9 kuni 13 aastaks vangi mõistetud referendumi korraldamise eest. Hispaanias on lauljad, kes pannakse vangi laulusõnade eest, mis on monarhiavastased.

Välislingid[muuda]