Esineja

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Peol oli nagu teistelgi muusikapidudel väga palju niisuguseid inimesi, kellel oli tõelist maitset, ning veel rohkem niisuguseid, kellel polnud mingit maitset, esinejad ise aga olid nagu harilikult omaenese ja lähimate sõprade arvates esimese järgu esinejad.
    • Jane Austen, "Mõistus ja tunded". Tõlkinud Karin Suursalu. Tallinn: Eesti Raamat 1996, lk 177


  • Üha määravamaks on meie igapäevaelu organiseerimisel saanud meedia. Kõikide praegusajal aktuaalsete tähtpäevade puhul tuleb rõhutada tähistamise organisatoorset iseloomu, toetumist meediale. Tähtpäevade tarbefunktsiooni taandudes on rõhuasetus tavandi meelelahutuslikul poolel, tähtpäevaüritused on käsitatavad folklorismi-ilmingutena. Sellega kaasneb kultuuriprotsessis osalejate jagunemine passiivseteks pealtvaatajateks ja esinejateks, pärimuskultuuri ainestiku teadlik selekteerimine ning interpreteerimine kultuuritöötajate poolt. Folklooriliikumises on tavandi püsivuse kriteerium kõrvaline, esiplaanile tõuseb vajadus pakkuda uudseid lähenemisviise.
    • Mall Hiiemäe, "Püsivus ja muutlikkus rahvakalendri tavandis", rmt "Sõnajalg jaaniööl". Ilmamaa, 2007, lk 241


  • Ma olin väike veider ja lärmakas laps, kes võis istuda klaveri taha ja särada mõne Beethoveni palaga. Puhtalt muusikalisest vaatepunktist kõneldes arvan ma, et olen suurepärane esineja. Ma on olen andekas meelelahutaja. Ma pean ennast üheks muusikatööstuse parimatest häältest. Ma pean end üheks parimatest laulukirjutajatest. Ma ei ütleks, et ma olen üks parimatest tantsijatest, aga selles, mida ma teen, olen ma tõesti päris hea.
  • Lady Gaga, intervjuu Jonathan Van Meteriga, Vogue, 2011. Cit. via: James Lileks, Lady Gaga's new single is out Star Tribune, 11. veebruar 2011


  • [Konkursil "Kaks takti ette" 1997. aastal 20 parima sekka jõudmisest:] See oli mu viimane laulmine. Tundsin, et hääl ei ole minu instrument ja mulle ei sobi poplaulja elustiil. Ma ei taha olla ainult esineja, solist. Saksofoniga saan ma olla harmooniapill - saan teha palju asju korraga. Ma ei suuda end laulmisega piisavalt väljendada. Sama tundsin ma klaveri puhul. Nii, kui ma saksofoni kätte võtsin, oli see lihtsam. Saksofon on minu kodu ja kindlus.