Mine sisu juurde

Euroopa Parlamendi valimised

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa

[muuda]
Meil on muidugi kõikvõimalikke viise veel hääletada, aga kui ma võrdlesin meid teiste riikidega, siis tõesti, Eestis me oleme loonud nii palju võimalusi, et inimesed saaksid oma kodanikukohust täita ja oma hääle anda. Nii et ma tõesti julgustan kõiki inimesi neid võimalusi kasutama. Iga hääl on vajalik ja oluline.
  • Ma arvan, et ma ei liialda grammigi, kui ma ütlen, et need Euroopa Parlamendi valimised on äärmiselt tähtsad, sest kunagi ei ole Euroopa Parlamenti valitud Euroopale keerulisemal ja raskemal ajal kui praegu. Ja mitte kunagi ei ole ka nende inimeste isikuomadused olnud nii olulised, kui need praegu on.
Just sellepärast, et me seisame silmitsi kõige suurema kriisiga pärast teise maailmasõja lõppu, ja ka sellepärast, et Eesti on viimastel aastatel saavutanud olulise nähtavuse ja kuulatavuse, mida meil pole varem kunagi olnud. Meid kuulatakse, meiega arvestatakse. Ja me ei tohi seda positsiooni käest anda.
  • Seda ma soovitan kõigile: minge valima ja valige kandidaat, kes on kõige südamelähedasem, ja mitte võib-olla kõige kõvem kisaja sisepoliitikas, vaid eelkõige suunatud sellele, mis need valimised päriselt on, Euroopa Parlamendi valimised, ja kelle üle võib uhkust tunda ka väljaspool Eestit.