Kaja Kallas

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaja Kallas (2017)

Kaja Kallas (sündinud 18. juunil 1977) on Eesti poliitik, alates 14. aprillist 2018 Reformierakonna esimees, 26. jaanuarist 2021 Eesti Vabariigi peaminister. Kuni septembrini 2018 oli ta Eestist valitud Euroopa Parlamendi liige, kuuludes Euroopa Demokraatide ja Liberaalide (ALDE) fraktsiooni. Varem on ta töötanud advokaadina ja olnud Eesti Riigikogu liige.

Esinemised ja intervjuud[muuda]

"MEP: 4 aastat Euroopa Parlamendis"[muuda]

Tsitaadid väljaandest: Kaja Kallas, "MEP: 4 aastat Euroopa Parlamendis" Tallinn: KAVA Kirjastus, 2018.


  • Kunagi ütles keegi välismaalasest naljahammas eestlaste kohta, et teie juures ei saagi väga naeratada, sest kui suu liiga palju lahti teed, hakkab hammastel külm. Tuntud küsimust ilma naljata parafraseerides: palju su naeratus maksab? (lk 80)
  • Jälle tunnen, et mul on ikka nii palju siin maailmas veel õppida. Aga ma arvan, et see tunne on hea. (lk 106)
  • Pressikonverentsil küsis üks Ungari ajakirjanik, et mida te soovitaksite Budapesti taksojuhtidele, kes protesteerivad Uberi vastu. Ma vastasin, et minu lihtne soovitus oleks selline: ärge tehke seda, sest ajalugu on näidanud, et see ainult suurendab inimeste pöördumist Uberi poole. Pärast Londoni taksojuhtide meeleavaldust Uberi vastu suurenes Uberi kasutajate arv kolm korda. Enne seda inimesed ei teadnudki sellisest teenusest, pärast seda sai nii mõnigi teada, kui mugav see tegelikult on. (lk 148)
  • Meie maailm on tehnoloogiliste arengute tõttu üha enam pealiskaudne, võib-olla käivad ka inimestevahelised suhted nende suundumustega kaasa. Kas see on hea või halb, jääb igaühe enda otsustada. Mul on igal juhul hea meel, et olen sellest põlvkonnast, kus koolikokkutulekud ikka aeg-ajalt toimuvad. (lk 166)

Tema kohta[muuda]


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel