Mine sisu juurde

Jürgen Ligi

Allikas: Vikitsitaadid
Jürgen Ligi (2011)

Jürgen Ligi (sündinud 16. juulil 1959 Tartus) on Eesti poliitik.

1996[muuda]


2014[muuda]

 • Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses. Just see ignorants küsimuses, kust me alustasime, on noorte äramineku suurim stiimul. Minister peaks rääkima, et tasub kannatada ja pingutada, meil läheb aina paremini (Soomel ju mitte), tema ütleb, et nõukogude võimu ei tohi süüdistada, tema ajab asja korda. Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata.

Tema kohta[muuda]

 • Ent kui saan kirja avaliku elu tegelaselt, tuntud poliitikult Jürgen Ligilt, kus ta pärast enda kohta ilmunud ajalehenuppu nimetab mind lihunikuks ja laibamõnitajaks, kes – nagu ta lootust avaldab – ei tohiks kunagi saada lapsi, siis seda ma enam küll mõista ei suuda. Riigikogusse kandideeriv poliitik, laste isa, neab ära noore naise.
Loodan, härra Ligi, et annate mulle siinse sõnavõtu andeks – ehkki Teie saadetud kirjadel oli märge "isiklik", pole SL Õhtulehe reporterile saadetud elektronkirjades tegelikult midagi isiklikku. Võimalik, et kirjutasite need e-kirjad impulsiivselt hetkelises vihahoos, ma ei tea. Küll aga tean, et olete oma vääritu käitumisega kustutanud minus kui inimeses igasuguse kaastunde Teie suhtes, mis minus pärast Teie pojaga juhtunut siiski tekkis.

Viited[muuda]

 1. "Riigikogu kärbib kulutusi", Äripäev, 15. oktoober 1996

  1997[muuda]


  • See on valdkond, kus on tegu mundritega, väga selge hierarhiaga ja tipp kipub ennast pidama reameestega võrreldes äärmiselt oluliseks ning tõepoolest lüpsab, see on õige sõna.


  • Nagu sadul sea seljas mõjub majandusterminoloogia maapoliitikute suus.
   • Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Jürgen Ligi; Äripäev, 5. mai 1997


  • See on absoluutne nõmedus. Selle seaduse eluiga sõltub sellest, kas terve mõistus hakkab tööle. Hoida 10 tehast veerandkoormusega töös on sotsiaalpoliitika, mitte majanduspoliitika.
   • Riigikogu liikme Jürgen Ligi (Reformierakond) hinnang uuele õlleaktsiisile; Andres Porila, "Võitlus õlleturu pärast teravneb", SL Sõnumileht, 3. juuni 1997

  1998[muuda]

  • Pole mõtet positiivsete sõnumite pärast muret tunda. Suurt langust niipea ei tule, aga võib ette näha arengu pidurdumist.
   • Jürgen Ligi Eesti 1998. aasta majanduskasvust küsitluses "Kas kiire majanduskasv on Eesti majandusele ohtlik?", Eesti Päevaleht, 1. juuni 1998


  2009[muuda]

  2012[muuda]

  2013[muuda]

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel