Wikipedia-logo-et.png

Eestlased

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Estonians don't do "in a cold panic". Phlegmatic, slow, non-reactive, yes. Panic, no. ~ Toomas Hendrik Ilves

Eestlased (varasem omanimetus maarahvas) on läänemeresoome rahvus, Eesti põlisrahvas. Enamiku eestlaste emakeel on eesti keel.

  • Eestis elavad venelased on pettunud, sest eestlased ropendavad kahetsusväärselt palju. (Yana Toom, Ajalehtede Liidu seminar, 2006)
  • Eestlased ei ole mitte kärbsed, kes täna sünnivad ja homme surevad, vaid üks vana ja visa rahva sugu, kes ammu juba maailmas on elanud ja ka pärast meid veel kaua kestma saab.
  • Keel ja kunstid loovad kultuuriruumi. Lisades harjumused ja tavad, saame meile omase komberuumi. Saame sidusa keskkonna, mille olemasolu tunnistamist on meil õigus nõuda kõigilt meie juurde pikemaks ajaks või päriseks tulijatelt. Eestlane saab olla igaüks, kui ta tunnustab meie keelt, kombeid ja väärtusi. Nii saab ta ise pidada end eestlaseks ja saame seda teha ka meie.[1] /Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva aktusel 24. veebruaril 2017/
  • Teie olete oma ajalooga näidanud, et tunnete uhkust olla eestlased. Ta lausa laulate sellest sõnadega "eestlane olen ja eestlaseks jään" ning et "see on uhke ja hää".


Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel
  1. "President Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva aktusel 24. veebruaril 2017 Estonia kontserdisaalis". president.ee, 24.02.2017